Napisz 10 zdan o wakacjach po niemiecku w czasie perfekt
PROSZE O POMOC!. Cześć!. Zjadłam śniadanie.. Określ ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia i podaj czas ich spożywania .. Answers Konto usunięte.. PILNE!. Podróż dużo kosztowała, ale niczego nie żałuję.. Co jest takiego szczególnego w Perfekt?. Dotychczasowe odpowiedzi napisane sa w czasie Imperfekt, czyli przeszly niedokonany (ich machte) Nie mam ochoty wymyslac nowych zdan, dlatego wykorzystalam te moich poprzednikow.. 1 Co dziennie chodziłem po molo Jeden Tag bin ich auf die Mole gegangen.. Warto zapoznać się z typowymi zwrotami, które można wykorzystać zarówno w odpowiedzi ustnej jak i pisemnej.. Wieczorem grałem na komputerze i czytałem książkę.. Ponadto podstawowe formy, które tworzą ten czas przeszły, używane są również w innych konstrukcjach gramatycznych.Perfekt - tak nazywa się czas, dzięki któremu można powiedzieć coś w przeszłości.. Później sprzątnąłem mój pokój i zjadłem kolację.. W odróżnieniu od czasu Past Simple , w którym to przypadku czynności następują jedna po drugiej, czas zaprzeszły dokonany określa czynności .Czas przeszły PERFEKT czasowników słabych Czas ten jest czasem złożonym.. 2 Co jakiś czas z rodzicami jeździłam na rowerze Manchmal bin ich mit meinen .Czas przeszły Perfekt jest zaprzeczeniem Präteritum.. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam..

Opis wakacji po niemiecku - wzór z tłumaczeniem.

Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Na przykład - Jestem na wakacjach.. I like suborning on the hat sand.W języku niemieckim nie ma aż tak dużo czasów, jak na przykład w języku angielskim.. Byłam tam z moimi najlepszymi przyjaciółkami: Kasią i Anią.. Przedstawiamy Wam opis wakacji po niemiecku w czasie teraźniejszym Präsens oraz przeszłym Perfekt.Napisz 10 zdań po niemiecku o swoich wakacjach w czasie przeszłym.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Szczególnie w języku mówionym.. ^-^Perfekt to czas przeszly dokonany (np: ich habe gemacht).. Spędziłam tam świetnie czas.. Następnie umyłam zęby i ubrałam się.. Witam Cię i zapraszam do nauki niemieckiego przez 5 minut z PODCASTEM "5 MINUTEN DEUTSCH", czyli 5 minut z językiem niemieckim.. Jeżeli chcesz nauczyć się podstaw języka niemieckiego, to ten podcast jest właśnie dla Ciebie.Przykłady użycia - "wakacje" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. 3.Jak w temacie, potrzebuję napisać 5 zdań (najpierw po polsku) a następnie przetłumaczyć je na niemiecki teraźniejszy perfekt.. Potem poszłam do szkoły.. Żeby zrobić zdanie w Perfekt, potrzebujesz dwóch czasowników..

Już widzimy, że drugie zdanie będzie w czasie Perfekt.

Po południu poszłam do domu.. .Napisz 10 zdań po niemiecku jak spędziłeś wakacje w czasie przeszłym PERFEKT !. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Jest to wypowiedź, którą kierujemy w formie elektronicznej, którą dobrze znamy, a więc ma charakter prywatny.Czas przyszły jest używany w języku niemieckim stosunkowo rzadko, bo w wielu sytuacjach przyszłość można wyrazić za pomocą czasu teraźniejszego z dodatkiem jakiegoś okolicznika czasu, np.: morgen - jutro, übermorgen - pojutrze, nächste Woche - w przyszłym tygodniu, nächstes Jahr - w przyszłym roku itd.. Polish Hans jest Austriakiem i co roku spędza letnie wakacje na włoskim wybrzeżu.1.. — Przeczytaj też wpisy o czasie przeszłym Perfekt: Czas przeszły Perfekt w języku niemieckim Czas przeszły Perfekt z czasownikami .TŁUMACZENIE: Wstałam o 6.. Układając pytanie w czasie przeszłym Perfekt musicie trochę zmienić kolejność wyrazów w zdaniu, czyli: na pierwszym miejscu postawiłam czasownik posiłkowy, ponieważ nie mamy na razie żadnego słówka pytającego (tzw. W-Fragewort - są to słówka pytające).Napisz 7 zdań co robiłeś w wakacje po niemiecku i przetłumacz na polski i proszę nie pisać o wakacjach nad morzem nika7777 nika7777 Feiertage sind schnell vergangen Das Wetter war schön.W kilku zdaniach napisz jak spędzasz wakacje/weekend używając czasu Present Simple i Present Continuous (forma: pocztówka/list) Hi Mirela, I am living with my family in Gdynia this week..

Przykład opisu ostatnich wakacji po niemiecku.

Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Opowiadanie o wakacjach to jedno z podstawowych zadań dla uczących się języka obcego.. Kupiłem wycieczkę dwa tygodnie temu.. Czas przeszły Perfekt, jest drugim czasem przeszłym w języku niemieckim, jest on używany w rozmowach, pytaniach, odpowiedziach, używamy go wszędzie tam .Czas Past Perfect jest dość rzadko stosowanym czasem zaprzeszłym, opisującym czynność, która została zakończona przed inną czynnością, która również miała miejsce w przeszłości.. Widać tutaj ewidentny skutek.Czas przeszły Perfekt to forma czasu przeszłego, która jest najczęściej używana w języku niemieckim.. Jeśli możecie to proszę jeszcze z tłumaczeniem, dziena wielkie z góry!. Spójrz:Relacja kursu językowego w Niemczech (czas przeszły) / ein Bericht aus dem Sprachkurs in Deutschland List z kursu językowego w Niemczech / ein Brief aus Deutschland Opis wakacji w Perfekcie / meine Sommerferien im PerfektW domu zjadłem obiad, potem zrobiłem moją pracę domową.. To były moje najlepsze wakacje.. Używa się tak naprawdę czterech - Präsens, Präteritum i Perfekt do mówienia o przeszłości oraz Futur I do mówienia o przyszłości: Czas teraźniejszy Präsens; Czas przeszły Perfekt; Czas przeszły Präteritum Czas zaprzeszły Plusquamperfekt .Napisz 10 zdań o swoich wakacjach w czasie przeszłym..

Niemiecki - 10 zdań w cz. perfekt.

Zrobiłam zadanie domowe.Co robiłeś w poprzedni weekend napisz po niemiecku w czasie przeszłym perfekt 2012-12-07 19:06:19 Napisz 5 zdań w czasie przeszłym perfekt o twoich wakacjach w tym roku 2015-09-13 09:50:04 Napisz zdania w czasie przeszłym perfekt (j. niemiecki) 2012-01-08 20:24:48Napisz 4 zdania w czasie przeszłym i przetłumacz bringen Przedmiot: Język niemiecki / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: dusia98-98 12.10.2010 (15:03)Potrzebuje 15 zdań o wakacjach po niemiecku w czasie przeszłym Perfect .. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć tych .80% Opis pokoju po Niemiecku; 85% List prywatny.. Moje ostatnie wakacje spędziłam w Australii.. Używamy go w przypadku kiedy wykonana, zakończona przez nas czynność wpływa na nasze życie.. Wymien najczesciej spożywane produkty lub dania i podaj ulubioną poCzas przeszły Perfekt - pytania.. Zjadłam obiad.. Jest to czas dokonany.. Podaj miejsca w których zwykle jadasz poszczególne posiłki i uzasadnij ich wybór.. O 23 poszedłem spać.. (Ugotowałem zupę.). O przeszłości w języku niemieckim możesz również mówić w czasie Präteritum, ale to właśnie Perfekt jest używany częściej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt