Napisz wywiad z ulubionym bohaterem literackim
Regulamin konkursu: 1.Gdyby Pan mógł być przez jeden dzień swoim ulubionym bohaterem literackim, to kim by Pan był?. Napewno ;) Napisz jego imię, wiek, z jakiej książki pochodzi i coś od siebie.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.R: Zapraszam do wywiadu przeprowadzonego z jednym z bohaterów utworu A. Fredry pt. "Zemsta", z zabawnym Papkinem: R: Papkinie, czy mógłbyś się nam przedstawić?. Zaczął się zastanawiać,Pewnie!. Właściwie, ile lat już minęło, kiedy wzburzone morze wyrzuciło Pana na nie…Podobnie przebiega przygotowanie do przeprowadzenia wywiadu z bohaterem literackim, z tą różnicą, że nie pytamy o zgodę i sami decydujemy o temacie, liczbie i rodzaju pytań.. Wywiad powinien prezentować losy postaci i przynajmniej dwie cechy charakteru.. pytamy bohatera o to, czy zgadza się z opiniami o nim (np. zdaniami czytelników, krytyków literackich).. W tym celu: a) zbierz potrzebne informacje (imię, nazwisko, zawód, losy, a zwłaszcza: ciekawe doświadczenia, decyzje, wybory, trudne sytuacje, w jakich się znalazł itd.. Charakterystyka to dłuższa forma wypowiedzi.. Obejmuje prezentację postaci literackiej, tworzenie jej portretu psychologicznego.Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z bohaterami innego utworu literackiego, w czasie którego bohater „Opowieści wigilijnej" przedstawi najbardziej znaczące wydarzenie w swoim życiu..

Przeprowadź wywiad z Twoim ulubionym bohaterem literackim.

Jana, Jana - Jan mu było.Twój ulubiony bohater literacki?. Moim ulubionym (można by powiedzieć ukochanym) bohaterem jest Andrew Ender Wiggin z książki "Gra Endera" Orsona Scotta Carda.Mia złożyła mi podpis na kartce.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Najczęstsze pytania w wywiadach dotyczą tego, jak znajduję czas na przyjemności, co robię w wolnym czasie albo czy wiem, co w ogóle kryje się pod tym pojęciem.. Pewnego razu Ebenezer po skończonej pracy wrócił do domu.. Przygotuj się do przeprowadzenia wywiadu ze swoim ulubionym bohaterem literackim lub filmowym.. Gdyby każda osoba z zadających mi pytania w tym wywiadzie nabyła jedną sztukę, byłbym 1,7 procent bliżej celu ;-).Zobacz jak napisać charakterystykę, jaki układ elementów zastosować, jakie występują jej rodzaje, zapoznaj się z przykładem charakterystyki.. Młodzież gimnazjalną zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wywiad z bohaterem literackim.. Potraficie wyobrazić sobie, o co moglibyście go zapytać?. które chciałyby napisać lub wydać swoją książkę?. )Spotkanie bohatera Zemsty z innym bohaterem - przykłady.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.Napisz wywiad z wybranym bohaterem literackim.Wywiad powinien prezentować losy postaci i przynajmiej dwie cechy jego charakteru..

Myślę, więc jestem- wywiad z Panem Cogito.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Kiedyś dziwiło mnie, że wiele osób tak często dopytuje o ulubione seriale, książki, rodzaj rozrywki, sport właściwie o wszystko, co się z pisaniem nie wiąże.5.. Amelia napisz opowiadanie o spotkaniu z bohaterem literackim wymyślone opowiadanie o spotkaniu z bohaterem literackim spotkanie z .napisz opowiadanie na temat,,moje spotkanie z bohaterem przeczytanej książki.. Harrym Potterem rozmawia Anna KowalskaWywiad z Robinsonem Crusoe Dziennikarz: Witamy po tak długiej nieobecności w kraju.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów lektury obowiązkowej z bohaterem innego utworu literackiego.Spotkanie to będzie początkiem wspólnej przygody która zmieni losy jednego z nich.Opowiadanie powinno dowodzić że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.Jak nie przegrać z Anglią?. Potraficie wyobrazić sobie, o co moglibyście go zapytać?. A właściwie napisała, żebym poszła potem pod bramę „zamku".. Wybrałam panią Barbarę Rosiek, ponieważ uważam, ze zasłużyła na poświęcenie uwagi nie tylko jej książce „Pamiętnik narkomanki", ale również odczuciom, jakie towarzyszyły pani Barbarze przy jej pisaniu.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

Zrobiłam to, co musiałam - wywiad z Antygoną.

Bardzo ważne, proszę o pomoc!Zadanie: napisz wywiad z wybranym bohaterem literackim prosze to zeby bylo tak na stronke jedną nie mniej i na dziś dzięki za odp z góry d Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Moim zadaniem jest przeprowadzenie wywiadu z bohaterem literackim.. 0 głosów.. Ja jestem Józef Papkin, syn mego ojca Jana Papkina.. Użytkownik Brainly Użytkownik Brainly Wywiad z Robinsonem Crusoe Autor: gostek0 Dodano: 14.03.2012, 10:49Zadanie: napisz wywiad z ulubionym bohaterem literackim macie jakiś pomysł na taką osobe czy postaćNapisz wywiad z wybranym bohaterem literackim.. Puśćcie wodze fantazji - to może być fantastyczna przygoda!. Brałem udział w akcji pod Arsenałem - wywiad z Zośką, bohaterem utworu A. Kamińskiego.. P: Oczywiście!. Nie musisz bać się czarów.. 1 odpowiedź.. Młodzież gimnazjalną zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wywiad z bohaterem literackim.. Charakteryzujesz bohatera i jednocześnie uzasadniasz, które cechy i sytuacje świadczą o tym, że świat wartości (jakich?. Podobno ta liczba to minimum tysiąc.. polski; zadanie dodane 9 listopada 2015 w Język polski przez użytkownika mateusz dziwiękała [Gimnazjum] Podobne zadania +1 głos.. Może być tożsama z podmiotem mówiącym dzieła (liryka, narratorzy pamiętników itp.), ale najczęściej jest od niego różna (epika, dramat).Jest uwidoczniana w tekście przez opis - cech wyglądu i charakteru oraz działań, a także może wyrażać w .Najważniejszą z nich jest odwaga, dzięki której wyznaczał ambitne, trudne do realizacji cele w życiu, ale.Znasz odpowiedź na pytanie: Napisz charakterystykę wybranego bohatera literackiego, którego zachowanie mogłoby stanowic wzór postępowania wobec grugiego człowieka.Marzyliście kiedyś o tym, żeby spotkać swojego ulubionego bohatera literackiego?.

Wielki mały chłopiec- wywiad z Małym Księciem.

Jest nagrywany (za zgodą wypowiadającego się) lub zapisywany w trakcie rozmowy.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz wywiad ze swoim ulubionym bohaterem literackim .. Bartekkonopka12 13.06.2012 Polski Gimnazjum Napisz wywiad ze swoim ulubionym bohaterem literackim .. Puśćcie wodze fantazji - to może być fantastyczna.Postać literacka (porte parole, bohater literacki) - fikcyjna osoba ukazana w świecie przedstawionym dzieła literackiego.. np. honor, rodzina, moralność chrześcijańska, miłosierdzie, służba sztuce, Bogu czy nauce) był dla .O ulubionym bohaterze literackim powstała niejedna charakte­rys­tyka… Znajdujemy tu wszystkie potrzebne elementy charakterystyki: opis wyglądu zewnętrznego, zachowania, charakteru, poznajemy sąd innych osób o bohaterce i konkretne przykłady z jej życia, potwierdzające przytoczone cechy: spryt, wierność czy lojalność.Nie potrafilii pogodzić się z tym, że ich dziecko nie .napisz charakterystykę Twojego ulubionego bohatera filmowego 2010-12-06 15:51:39; napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej która twoim zdaniem wykazała sie odwagą.Marzyliście kiedyś o tym, żeby spotkać swojego ulubionego bohatera literackiego?. Charakterystyka.. ;) Hej, masz jakiegoś ulubionego bohatera literackiego?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt