Opisz jak zachować się w razie pożaru
Odpowiedzcie w punktach, co trzba najpierw , a co później ^^ załużmy że w szkole Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-11-29 16:34:27.. Jak zwalczać powstały pożar?. Wezwij straż pożarną.. Niezwłocznie zaalarmuj wszystkie osoby znajdujące się w strefie zagrożenia, przy użyciu wszystkich dostępnych środków.. Pomoce dydaktyczne: • arkusze szarego papieru, .. • potrafi ostrzegać ludzi znajdujących się w zagrożonym budynku lub rejonie, .. - poznanie zasad postępowania w razie pożaru lub wybuchu oraz udzielania pierwszej pomocy.. To jedna z bardziej niebezpiecznych sytuacji zagrożenia życia.. Co roku w Polsce wybuchają tysiące pożarów, w których giną setki ludzi.. .Postępowanie w razie pożaru: W razie powstania pożaru, pracownik obowiązany jest zachować spokój i opanowanie, a jednocześnie do szybkiego i zdecydowanego działania, a w szczególności: zaalarmować Państwową Straż Pożarną 998, podporządkować się ściśle zarządzeniom kierownika akcji gaśniczej, wszcząć wewnętrzny alarm .JAK SIĘ ZACHOWAĆ W RAZIE ZAGROŻENIA ATAKIEM TERRORYSTYCZNYM Specjalista ds. obronnych .. zwracając uwagę na podejrzane i niezwykłe zachowanie się osób znajdujących się w naszym otoczeniu , czy też na przedmioty pozostawione bez .. .Czym różni się wypadek samochodowy od kolizji drogowej?. W razie wystąpienia pożaru bardzo ważne jest odpowiednie zachowanie się i wykonanie następujących czynności: odcięcie dostępu świeżego powietrza do miejsca wystąpienia pożaru (np. zamknięcie okna w mieszkaniu lub też zatkanie szczeliny pod drzwiami), wezwanie straży pożarnej,Jak zachować się w czasie klęski żywiołowej?.

2010-11-25 17:20:26 jak zachować się podczas pożaru ?

Liczba tych ofiar, może zostać zredukowana, jeśli wiemy, jak zachować się w trakcie pożaru.. Pożar to niebezpieczeństwo, którego nie można lekceważyć.. Ważne: Pamiętaj aby nigdy nie odkładać słuchawki szybciej niż dyżurny.. W wypadku pożaru: pochyl się nisko i opuść budynek najszybciej jak to możliwe;Jak zachować się w razie pożaru.. 6. źomów warunki powstania pożaru, źzaprezentuj slajd nr 11.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćJak zachować się w razie powstania pożaru.. Podpowiadamy, jak sporządzić oświadczenie o winie, jak udzielić pierwszej pomocy i co warto wozić ze sobą w samochodzieJak zachować się w razie pożaru .. Alarmując STRAŻ POŻARNĄ należy podać: - gdzie i co się pali - adres, nazwa obiektu, kondygnacja, - czy jest zagrożone życie ludzkie, - swoje nazwisko i numer telefonu, z którego się dzwoni.Przeczytaj kilka przydatnych wskazówek, jak zachować się, gdy wybuchnie ogień.. Należy poruszać się szybko, ale nie biegać ani wyprzedzać innych - takie postępowanie może tylko utrudnić bezpieczne opuszczenie budynku.6..

Zasady postępowania w razie wystąpienia pożaru .

7. źomów zasady gaszenia pożarów,ewakuacja szkoły - film edukacyjnyFilmik został zrealizowany w Zespole Szkół im.. W lepszym zapamiętaniu najważniejszych informacji pomagają im Niestraszki.. Kiedy staniemy się świadkiem pożaru, musimy podjąć odpowiednie działania, dzięki którym zostanie on ugaszony.. W przypadku powstania pożaru wszyscy zobowiązani są podjąć działania w celu jego likwidacji: zaalarmować niezwłocznie, przy użyciu wszystkich dostępnych środków osoby będące w strefie zagrożenia, wezwać straż pożarną.. Jednakże jest to możliwe.Jak zachować się w razie pożaru W przypadku zauważenia pożaru lub innego zdarzenia zagrażającemu zdrowiu lub życiu ludzi należy niezwłocznie zaalarmować osoby przebywające w strefie zagrożenia oraz wezwać straż pożarną pod bezpłatnym numerem telefonu 998.W przypadku powstania pożaru należy zachować spokój, nie wywoływać paniki i natychmiast zaalarmować okrzykiem „PALI SIĘ - POŻAR!". Stosuj się do poleceń osoby prowadzącej ewakuację..

Jak się zachować po zderzeniu z innym autem?

Pamiętaj, że pozostawanie na zalanym terenie to ogromne ryzyko; oprócz bezpośredniego zagrożenia utonięciem, musisz liczyć się z narażeniem na choroby zakaźne, brakiem prądu, wody i kanalizacji.. Jak zwalczać powstały pożar?. W przypadku powstania pożaru wszyscy zobowiązani są podjąć działania w celu jego likwidacji: zaalarmować niezwłocznie, przy użyciu wszystkich dostępnych środków osoby będące w strefie zagrożenia,W pierwszej kolejności dzieci uczą się - w teorii - w jakich sytuacjach może pojawić się ogień oraz jak się wtedy zachować.. 1) W przypadku powstania pożaru wszyscy zobowiązani są podjąć działania w celu jego likwidacji: a) zaalarmować niezwłocznie, przy użyciu wszystkich dostępnych środków osoby będące w strefie zagrożenia, b) wezwać straż pożarną.W przypadku zauważenia pożaru należy przede wszystkim zachować spokój i nie wywoływać paniki.. Pożar atakuje nas nieoczekiwanie, jest trudny do przewidzenia, a gdy już do niego dojdzie bardzo ciężko przed nim uciec.. Wezwij Straż Pożarną.. 5. ź omów zasady zachowania podczas ewakuacji (slajd nr 8) , ź przedstaw oznakowanie drogi ewakuacyjnej (slajd nr 9) , ź podkreśl, że naczelną zasadą akcji ratowniczej jest ratowanie życia i zdrowia ludzi, a dopiero potem ewakuacja mienia (slajd nr 10)..

...Jak zachować się w czasie burzy na otwartej przestrzeni?

Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicachw ramach projektu Fundacji Nowych.w sprawny podręczny sprzęt gaśniczy oraz w razie potrzeby w sprzęt służący do wykonywania pasów ograniczających rozprzestrzenianie się pożaru, np. pług do zaorania ziemi pomiędzy miejscem pożaru a obszarem, na który pożar mógłby się przenieść.Jak zachować się w razie pożaru?. W przypadku powstania pożaru wszyscy zobowiązani są podjąć działania w celu jego likwidacji: zaalarmować niezwłocznie, przy użyciu wszystkich dostępnych środków osoby będące w strefie zagrożenia,Jak zachować się w razie pożaru ?. SPIS JEDNOSTEK TEMATYCZNYCH: 1.. Najtragiczniejszy był rok 2019, gdy na szczycie Giewontu od rażenia piorunem zginęło 5 osób, a 157 zostało rannych.Strażacy z OSP Gaworzyce radzą jak zachować się w razie pożaru: _____ Obywatelu!. Telefoniczne alarmowanie należy wykonać w następujący sposób: Wybrać numer alarmowy (998 lub 112).W razie zadymienia staraj się trzymać głowę jak najniżej oraz iść wzdłuż ścian, by nie stracić orientacji.. Pamiętaj, że każdy jest zobowiązany podjąć działania w celu likwidacji zagrożenia!. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma wskazówkami, które pozwolą na szybkie i sprawne działanie w chwili zagrożenia życia.Jak zachować się w razie pożaru?. Kieruj się do wyjścia ze szkoły jak najszybciej i jak najkrótszą drogą - w tym celu możesz skorzystać z windy.jak zachować się podczas pożaru?. Print; Details Hits: 2456 W przypadku powstania pożaru wszyscy zobowiązani są podjąć działania w celu jego likwidacji: zaalarmować niezwłocznie, przy użyciu wszystkich dostępnych środków osoby będące w strefie zagrożenia, wezwać straż pożarną.. Wiedz również, że zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.. i używaj wyłącznie w razie zagrożenia życia, przygotuj się do ewakuacji.. Jak wyliczyli naukowcy z AGH, do tej pory (czyli od 1901 roku, kiedy powstał) piorun uderzył w niego już kilkadziesiąt tysięcy razy.. Jak zwalczać powstały pożar?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt