Dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze
Temat dnia: W krainie lodu.. 3 - tworzymy plan wydarzeń w formie wypunktowanej notatki Koszalin - Spór o graniczną miedzę: ćw.. 3.Powrót do domu na obiad.. 3.Ojcowie wyjeżdżają na inspekcję budowy Kanału Sueskiego.. Przeprosiny przerywa atak zbójcerzy.. 3.Rozmowa panów o sytuacji w Sudanie i fanatyku Mahdim.Dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze w "w pustyni i w puszczy,, Get the answers you need, now!. Ferie w Zakopanem.. Zamek na Kociej Skale - skarb księcia Świętopełka.. Dziewięcioletnia Mary Lennox, główna bohaterka powieści, przyjeżdża z Indii, gdzie się urodziła, do Anglii.. Pomóżcie !. (zdanie pojedyncze) Powrót Tadeusza.W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń Rozdział I 1.Spacer Stasia i Nel.. Dziwne zdarzenia w lesie.. Karta zawiera plan wydarzeń, ale złośliwe gobliny rzuciły na niego czar.. 6.Opieka Stasia nad młodszą koleżanką.. Rozdział II 1.Wspólny posiłek.. Przyjęcie nowego dozorcy 7. b) Wspólny obiad i rozmowa o Mahdim.. 2a - uzupełniamy plan wydarzeń, wykorzystując podane równoważniki zdań ćw.. 5 Uporządkowanie zdarzeń opisanych w powieści Czynności uczniów pracujących w czterech grupach 1.. Szalony zjazd Niki.. (2 dni) Rozmowa o bohaterach lektury pt. „Zaczarowana zagroda".. 10.12.2020Ośrodek tematyczny: Zima w pełni.. Ich długotrwała znajomość stworzyła między mężczyznami i ich dziećmi silne więzy.„Reduta Ordona" napisana została w 1832 r. w Dreźnie..

3.Dopiszcie główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze.

Jest sierotą, jej rodzice zmarli w Indiach z powodu zarazy.. Obserwowanie okna zamieszkałych lokatorek.. Akcja poszukiwawcza.. oliviakrzysiak oliviakrzysiak 1 week ago1.Port-Said a.dzieciństwo Stasia i Nel b.Fatma ze swoimi dzieći zakładniczką rządu egipskiego c.wyjazd pana Tarkowskiego i Rawlisona do Medinet d.wypadek pani Oliver e.droga dzieci do Medinet 2.Medinet a.święta Bożego Narodzenia b.przyjazd Chamisa po dzieci c.porwanie 3.Pustynia(El-Fajum-Chartum) a.szaleńcza jazda b.Nel gubi rękawiczkę c.Saba dołącza do dzieci d.burza piaskowa e .Answers: 2, question: answers high-sugar diet and high cholesterol dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze w 'w pustyni i w puszczy,, - allnswers.Answer: 2 📌📌📌 question dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze w 'w pustyni i w puszczy,, - the answers to estudyassistant.comPo zakończeniu lektury łatwo zestawisz te fragmenty w formie puntów.. Mieszka z rodzicami w domu na przedmieściach Warszawy..

gość dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze 8 lat temu, 19:58 (21 listopada) Odpowiedz .

Cała czwórka zostaje okradziona, bowiem Łamignat, który na moment przekazał swoją fujarkę w ręce Kokosza, nie jest zdolny do podjęcia walki.W międzyczasie do środka próbuje się dostać ktoś, kto nie zna hasła, więc zostaje zabity.. Anaruk dryfując na krze, w każdej chwili mógł zatonąć.. Porządkujemy historię Ani, czyli redagujemy szczegółowy plan wydarzeń przedstawionych w powieści L. M. Montgomery.. W pustyni i w puszczy.. Utwór podzielony na trzy części („Szklane domy", „Nawłoć", „Wiatr od wschodu"), opowiada o życiu Cezarego Baryki - przedstawiciela młodego pokolenia, urodzonego i wychowanego w carskiej Rosji (), który przybywa do „Polski marzeń .Od Pagórka do Samotnej Góry - tworzymy plan wydarzeń powieści Tolkiena ustalisz kolejność wydarzeń i ułożysz plan opowiesz o najważniejszych wydarzeniach przedstawionych w powieści DO ZESZYTU: Zad.1.. Czasem mogą to być także pojedyncze wyrazy.. Uzmysłowienie kalectwa, które dotknęło dziecko 5.. Pojęcie czworokąta.. 6.Przedstawienie postaci jednego z dwójki głównych bohaterów - nastoletniego Polaka Stasia .1.Staś i Nel w Port Saidzie.. Na przykład: Tadeusz powraca do domu.. W dwóch sąsiednich domach, w Port Saidzie (miasto egipskie) mieszkali przyjaciele i współpracownicy.. Wprowadzenie bohatera - pana Tomasza - i przedstawienie jego stosunku do katarynek 2. gość a w tym 14 co musi być?.

Ułożenie głównych haseł do szczegółowego planu wydarzeń (zadanie z karty pracy nr 5 „Wędrów-ka przez Afrykę").

W czasie prac na tym dziełem Mickiewicz posiłkował się wspomnieniami Stefana Garczyńskiego - poety i przyjaciela wieszcza.. Zajęcie się sprawą sądową i wiążący z nią brak czasu 6.. Wizyta Świętego Mikołaja.. Zmiana stróża.. .Streszczenie krótkie.. 5.Przybliżenie sylwetki pana Tarkowskiego.. Przy pisaniu planu może się przydać spis rozdziałów.. Nie zauważył jednak, że w tym czasie świeży lód, którym pokryty był ocean, zaczyna pękać.. Zostaje przeprowadzone głosowanie, z którego wynika, że plan Podchorążego będzie odrzucony.gość: dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze go ść: .Komentarze do wpisu "W pustyni i w puszczy" - szczegółowy plan wydarzeń.. Porządkowanie kolejności wydarzeń.. c) Przybycie Fatmy.. 1. a]spacer Stasia i Nel po obrzeżach miasta b]wspólny obiad i rozmowa o Mahdim c]przybycie Fatmy d]zlecenie dane przez Sudankę Chamisowi e]wyjazd inżynierów do Medinet-el-Fajum 2. a]podróż dzieci do Medinet b]spotkanie kapitana Glena i doktora Clary .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze pustyni i w puszczy3.Powrót do domu na obiad.. Z pomocą pospieszył mu Omialik, który pobiegł do osady i sprowadził Tugto - ojca Anaruka, który szczęśliwie uratował mu .Streszczenie szczegółowe Rozdział 1..

2b - samodzielnie uzupełniamy plan wydarzeń3.

4.Chamis przyjeżdża po dzieci- Porwanie.. 2.Boże Narodzenie w Medinet- Pan Tarkowski daje Nel w prezencie psa o imieniu Saba.. Zamieszkanie dwu lokatorów z małą dziewczynką w kamienicy.. Nawet sam Wigilijna wieczerza w domach Felixa i Neta.. Obserwowanie nowych sąsiadów 3.. 5.Przybliżenie sylwetki pana Tarkowskiego.. Pojawienie się na podwórzu kataryniarza 8.Od razu zajął się wydobyciem jej na powierzchnię.. 2.Nowina o wyprawie do Medinet-el-Fajum.. W formie punktów planu mogą wystąpić zdania pojedyncze lub równoważniki zdań.. 6.Przedstawienie postaci jednego z dwójki głównych bohaterów - nastoletniego Polaka Stasia.. Współczucie dziewczynce 10 .głównych bohaterów lektury.. 2.Opowieść chłopca o Fatmie - żonie Smaina.. Opis postaci dziewczynki 4.. Obserwowanie tańczącej dziewczynki w rytm grającej machiny "Katarynki" 9.. Prośba do stróża by nie wpuszczał katarynek do kamienicy.. Dziewczynka jest rozpieszczona, skłonna do wybuchów gniewu, samolubna, cierpi z powodu braku rodziców.ćw.. Historia choroby dziewczynki.. Byli to dwaj wdowcy - Polak Tarkowski, ojciec czternastoletniego Stasia, i Anglik Rawlison, ojciec ośmioletniej Nel.. 8.W Omdurmanie: Na .Dopiszcie główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze 8 lat temu, 20:17 (12 grudnia) Odpowiedz .. Życie ludzi i zwierząt w lodowej krainie.. Mężczyzna brał udział w powstaniu listopadowym, był świadkiem obrony Reduty 54, którą dowodził Julian Ordon.W drodze do chaty czarownicy zostają zaatakowani przez Łamignata, który w ciemności nie rozpoznaje ani kasztelana, ani wojów.. Budowa ptaków- pingwina.. Układanie opisu pingwina.. Życie w Port Saidzie.. 7.Nadchodzi wiadomość: Chartum zdobyty przez powstańców Mahdiego.. Charakterystyka Antarktydy.Przedwiośnie - powieść polityczna Stefana Żeromskiego wydana w 1924 (datowana 1925) w Warszawie w wydawnictwie Jakuba Mortkowicza.. 5.Podróż przez Pustynię Libijską.. List do prezydenta Warszawy.. Odnalezienie skrzyni ze skarbami zrabowanymi przez Niemców.. 3 - numerujemy obrazki zgodnie z kolejnością zdarzeń i podpisujemy je ; Ćwiczenia do lektury "Katarynka" ćw.. a) Spacer Stasia i Nel po obrzeżach miasta..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt