Napisz szczegółowy plan wydarzeń kopciuszek
9.Małżeństwo kopciuszka i księcia.1.Zamieszkanie macochy z Kopciuszkiem.. Miała ona dwie leniwe i złośliwe córki.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. 2013-02-13 21:42 .Zadanie: napisz szczegółowy plan wydarzeń baśni quot kopciuszek quot najpierw napisz punkty,czyli ramowy plan wydarzeń potem dopisz odpowiednio podpunkty Rozwiązanie: i plan ramowy 1 małżeństwo ojca kopciuszka z wdową 2 ciężki los dziewczyny 3PLAN WYDARZEŃ BAŚNI PT. ,,KOPCIUSZEK" 1.. 6.Ucieczka o północy.. Autor: Adam mickiewicz.. Gdy pojawił się Kopciuszek książę zauroczony jej urodą nie odstępował jej nawet na krok.Gatunek i budowa utworu.. 5.Znalezienie się kopciuszka na balu.. Śmierć matki Kopciuszka i ponowne zaślubiny jego ojca.. 7.Zgubienie pantofelka: a) ucieczka Kopciuszka.. 7.Zgubienie pantofelka.. 3.Rozpacz kopciuszka.. Rozwiązania zadań.. 4.Lajos i Jokasta porzucają swego syna.. Rozróżniamy dwa rodzaje planów wydarzeń: plan ramowy (tylko najważniejsze wydarzenia) plan szczegółowy (obejmuje również zdarzenia te mniej istotne)Materiał dydaktyczny | 1.. Spacery z matką po mieście 3.. 3.Narodziny syna pary królewskiej.. - Spokojne życie rybaka i jego żony., 2. pomocy potrzebuje na juzZadanie: napisz szczegółowy plan wydarzeńbaśni quot kopciuszek quot najpierw napisz punkty czyli ramowy plan wydarzeń ,potem dopiszodpowiednio podpunkty pilne Rozwiązanie: ramowy 1 śmierć ojca dziewczynki 2 wprowadzenie się macochy z córkami 3 żaproszenieKopciuszek to to 1.Śmierć ojca dziewczynki..

Napisz szczegółowy plan wydarzeń do baśni słowik.

Czas akcji: 1831 r. Miejsce akcji: bliżej nieokreślone- bór, chatka leśnika Rodzaj: liryka Gatunek literacki: wiersz Streszczenie: w chatce leśnika w środku lasu umiera Pułkownik.. - Złe traktowanie dziewczynki przez macochę., 3.. 2.Ciąża Jokasty.. Zainteresowanie Emilem, który pokazuje chłopcu erotyczne obrazki .Napisz szczegółowy plan wydarzeń z punktami do książki Kłamczucha; Potrzebuje streszczenia lektóry ,,Szatan z 7 klasy" Szatan z siódmej klasy --jaka była sytuacja Francuza (jak się czuł dlaczego był w rozpaczy)Kopciuszek mógł więc już teraz udać się na bal, ale musiał pamiętać, że po północy czar pryśnie.. 10 .Chodzi mi o 10-12 punktów nie więcej,nie mniej.Zadanie: ułóż szczegółowy plan wydarzeń opisanych w tekście pt quot stara narnia quot fragment książki pt quot książę kaspian quot , kl 5 Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do .1.. 6.Dorastanie i ciekawość Edypa o swój los.. Opis życia w domu bohatera 2.. 7.Wyprawa do wyroczni.. 2.Ogłoszenie o wielkim balu.. Obecna przy jego narodzinach wróżka nazwała go Knypsem z Czubkiem, ponieważ zapowiedziała, że zawsze będzie niski, a włosy na czubku głowy będą mu zawsze sterczeć.Sklepy cynamonowe - Plan wydarzeń.. A półsierotę wyrzucały do kuchni , choć one były takie same nic lepsze od niej..

Napisz w zeszycie szczegółowy.

8.Przymierzanie pantofelka.. 8.Przymierzanie pantofelka.. Zwierzenia Kleanta - miłość do Marianny.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. 2Oprócz: Napisz plan wydarzeń szczegółowy z król i garncarzZadanie: napisz szczegółowy plan wydarzeń baśni quot kopciuszek quot najpierw napisz punkty,czyli ramowy plan wydarzeń potem dopisz odpowiednio podpunkty Rozwiązanie: i plan ramowy 1 małżeństwo ojca kopciuszka z wdową 2 ciężki los dziewczyny 3• Mikołajek i inne .Napisz, jak przebiegałaby ich wizyta na przykład w domu Kopciuszka.. Pod chatę schodzi się okoliczny lud z pytaniami o zdrowie Pułkownika i płacze na wieść o jego śmierci.Streszczenie szczegółowe.. 4.Pojawienie się matki chrzestnej ,która była wróżką.. Spotkanie Tłuji, niedorozwiniętej dziewczynki 4.. W ten sposób łatwiej jest opowiedzieć o przeczytanym tekście lub napisać na jego temat wypracowanie.. - Bezowocne połowy., 3.. Baśń to krótki utwór epicki, wywodzący się z kultury ludowej, w którym przeplatają się elementy realistyczne z fantastycznymi (czyli takie, które są prawdopodobne, z nieprawdopodobnymi).Fabuła baśni pełna jest cudowności — pojawiają się wróżki, czary, magiczne przedmioty i stworzenia.. Edy\p dowiaduje się, że: a)zabije swego ojca b)wyemigruje do Teb..

2011-05-09 15:01:52; Szczegółowy plan wydarzeń LATARNIKA.

6.Zjawienie się wróżki: a)wyczarowanie przez wróżkę nowej sukni dla kopciuszka, b)wyczarowanie karocy.. Do pałacu przybyło wiele urodziwych panien, ale żadna nie była w stanie oczarować księcia.. 2.Wprowadzenie się macochy z córkami: a)złe traktowanie dziewczynki.. 5.Edyp w "rodzine zastępczej".. Dawno, dawno temu gdy mama Kopciuszka zmarła, ojciec ożenił się ponownie z bogatą wdową.. - Niefortunny ożenek ojca Kopciuszka., 2.. Zakaz pójścia na bal dany przez macochę.. 9.Kłótnia z Lajosem na drodze to Teb.. 3.Rozpacz kopciuszka.. 6.Ucieczka o północy.. 4.Uszycie przez zwierzęta pięknej sukni: a)pomaganie w ubieraniu siostrom przyrodnim.. 3.Wieść o balu w pałacu, na którym książę wybierze sobie żonę.. 2010-10-04 19:00:51; Plan wydarzeń szczegółowy 2010-02-10 20:29:18; Napisz szczegółowy plan wydarzeń Hobbita czyli tam i z powrotem.. Jaś i Małgosia szukaliby wiedźmy do spalenia w każdej baśni, do której by trafili.. Opis ciotki Agaty i jej męża Marka 5.. Wykorzystywanie biednej dziewczynki jako służącej przez macochę z dwoma córkami 2.Zaproszenie na bal przez królewskiego listonosza 3.Wyjazd macochy i jej dwóch córek, pozostawienie Kopciuszka w domu 4.1.. 5.Porwanie się sukni.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Plan wydarzeń Zemsty, Aleksander Fredro - Zemsta - streszczenie, opracowanieUłóż wydarzenia we właściwej kolejności, przypinając je do osi czasu.Kopciuszek..

2009-12-03 21:49:26; napisz szczegółowy plan wydarzeń mitu o afrodycie?

Całymi dniami wylegiwały się na puchowych pierzynach, jadły smakołyki lub przymierzały nowe stroje.. Rozmowa Elizy i Walerego - skrywana miłość zakochanych.. 6.zobacz 1 odpowiedź na zadanie: napisz szczegÓŁowy plan wydarzeŃ baŚni kopciuszek.najpierw napisz punkty czyli ramowy plan wydarzeŃ.potem dopisz odpowiednio podpunkty.. - Kopciuszek jako służąca.Napisz szczegółowy plan wydarzeń baśni "kopciuszek" Najpierw napisz punkty, czyli ramowy plan wydarzeń.Potem dopisz odpowiednio podpunkty.🎓 Przykładowe rozwiązanie: Szczegółowy plan wydarzeń baśni "Kopciuszek": Odpowiedź na zadanie z Język polski 4.. 5.Znalezienie się kopciuszka na balu.. Pytania i odpowiedzi .. Klasa: 4 szkoły podstawowej.. - Złowienie złotej rybki., 4.. 7.Zgubienie pantofelka.. 8.Spotkanie ojca i syna, Lajosa i Edypa.. Dawno temu w pewnym królestwie urodził się długo oczekiwany królewicz.. Biedne życie Kopciuszka : słuchanie rozkazów macochy i przyrodnich sióstr.. 3.Zaproszenie na bal.. - Bezinteresowne wypuszczenie rybki.Skąpiec - plan wydarzeń, Molier - Skąpiec - streszczenie i opracowanie.. 8.Wizyta księcia: a)Mierzenie pantofla przez przyrodnie siostry kopciuszka b .1.Zamieszkanie macochy z Kopciuszkiem.. 2.Ogłoszenie o wielkim balu.. Niestety był bardzo brzydki.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Śmierć pułkownika.. Bohaterowie są scharakteryzowani poprzez swoje działania i .Plan wydarzeń "Król Edyp" 1.Panowanie Lajosa.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Gdyby znaleźli się w utworze o Kopciuszku, mogliby uznaćZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt