Napisz rozprawke kto mial racje kreon czy antygona
Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. Napisano 10-01-2008 17:11, przez bartek997.. - Najważniejsze są więzi rodzinne, uczucia łączące bliskich.. Dumna, harda, bezwzględna i konsekwentna nienawidzi Kreona, ale jej postawa to nie tylko bunt przeciwko nowemu władcy, ale przede wszystkim przeciwko losowi.Kreon, podobnie jak Antygona, jest bohaterem tragicznym.. On również musi wybierać pomiędzy równorzędnymi racjami: dobrem ogółu a dobrem prywatnym, zachowaniem autorytetu władcy a podważeniem go.. Oboje chcieli dobrze i kierowali się swoimi uczuciami i rozumem.. Wysoki Sądzie, szanowna ławo przysięgłych.. Chce żyć w zgodzie z samą sobą i z prawami boskimi.. Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi.. Jego żona i syn zabili się.. ,,Antygona" została napisana przez Sofoklesa w czasach, gdy w Grecji panował ustrój despotyczny.Kto miał rację, Antygona czy Kreon?. Konflikt ten zaistniał, gdyż Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby odebrać władzę swemu bratu Eteoklesowi.Racje miał Kreon, czy Antygona?. "Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?. Ponieważ podobnie jak bohaterowie muszę dokonać wyboru pomiędzy dwiema równorzędnymi racjami.. ?Plik rozprawka z antygony kto mial racje antygona czy kreon.txt na koncie użytkownika krystlekuzia • Data dodania: 15 paź 2015 Wybiera modlitwę o przebaczenie i pozostaje wierna nakazowi władcy..

Kto w tej sprawie ma racje?

3,071 wizyt.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Ostateczna hipoteza może brzmieć właśnie tak, jak napisałam na początku.. Napisz do adminia;Kto miał rację - Kreon czy Antygona - napisz rozprawkę, przedstawiając racje i wartości, którymi kierowali się… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Kto miał racje Antygona czy Kreon ?. Po pierwsze Kreon stosując prawa postąpił źle, że nie pozwolił na pochówek brata Antygony, bo każdemu zmarłemu należy okazać szacunek.Rozprawka- kto według Ciebie miał rację Kreon czy Antygona?. - Obowiązkiem krewnych jest pogrzebanie zmarłych ze swojej rodziny.. Pochowanie brata antygony-rozprawka.. Rozprawka O jednej postaci - rozwiązanie zadaniaAntygona zasługuje na szczególną uwagę i wyróżnienie.. Biznes i Finanse (34906) Biznes i Finanse (34906) Wszystkie (34906) Banki (7626) Bankowość Elektroniczna (83) E-biznes (3889) Ekonomia (1852) Fundusze UE (617) .Wróżbita, który przywędrował do Kreona obwieścił mu, iż źle on postąpił skazując Antygonę na śmierć.. Kreon ogłosił go zdrajcą kraju i nie pozwolił go pochować,zaś Antygona kochała swego brata i nie chcąc narazić się bogom,złamała zakaz władcy Teb.… Czytaj dalej →kto mial racje Antygona czy Kreon?.

Odp: Kto ma racje kreon czy antygona... ... kto miał racje kreon czy antygona?

Problem ten zaistniał, ponieważ król Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby .Kto ma racje kreon czy antygona.. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.W "Antygonie" Sofoklesa naprzeciw siebie zostają postawione dwie niemalże równorzędne racje.Jedna z nich broni prawa ludzkiego, druga zaś za nadrzędne uważa prawo boskie.. Spór toczył się o pogrzebanie Polinejkesa,brata Antygony.. W takim razie musisz wypisać argumenty i za tym, że to Kreon ma rację i za tym, że Antygona.. Nie lęka się śmierci, która jedynie przyspieszy jej spotkanie z bratem i bliskimi w wiecznej krainie zmarłych.. zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany .. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Kto ma rację - Kreon czy Antygona.. Problem ten juz od czasów tragedii greckiej stanowił często wykorzystywane żródło informacji literackiej.Antygona czy Kreon?. Dysonans pomiedzy wewnętrznymi nakazami a racjami społecznymi jest odwiecznym żródłem konfliktów, w jakie uwikłani są ludzie.. - przemówienie.. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. Proszę nie kopiować rozprawek z innych stron..

Jest to w końcu problem nierozwiązywalny.Kto ma racje - Antygona czy Kreon ?

Ta decyzja obróciła się przeciwko niemu, ponieważ Tebańczycy stali po stronie dziewczyny.. W jego rozumieniu działa w obronie interesów państwa, pragnie sprawiedliwości i by jej dowieść skazuje na śmierć narzeczoną syna .kto miał rację Antygona czy Kreon Sofokles twórca antycznego dramatu pod tytułem „Antygona" w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch praw: boskich z tymi ustanowionymi przez ludzi.. Przedstawicielem pierwszej jest władca Teb, Kreon, obrońcą drugiej jest Antygona, córka Edypa, siostrzenica Kreona.Problem wynika z zakazu pochowania zwłok brata Antygony, Polinejkesa.Kto miał rację, Kreon czy Antygona?. Sprobuj na Występuję w imieniu mojej klientki Antygony, gdyż została oskarżona o nieposłuszeństwo wobec króla.. W starożytnej tragedii jest to element, który stanowi istotę akcji dramatu.. pozwole sobie przytoczyc kilka argumentow i kontargumentow aby rozczygnać ten problem.. kinga258; 25.10.2016 Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".Kto miał racje: Antygona czy Kreon?. Kreon, jest królem Teb.Władzę objął po śmierci Polinejkesa i Eteoklesa, braci Antygony.Kto miał rację?. Chór starców to głos doradczy, ale nie decydujący..

Sądzę, że Antygona miała rację w sporze, jaki toczyła z Kreonem.Napisz rozprawke kto mial racje kreon czy antygona.

16 września 2020 19:58 Przygotowawcze.. Antygony, czy Kreona?. - rozprawka +4 głosów.. Zamierzam udowodnić, iż Antygona została oskarżona o wiarę w swoją religię.Moim zdaniem Antygona i Kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa.. Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Ciężko jednoznacznie opowiedzieć się po jednaj ze stron.Kreon i Antygona są najbardziej tragicznymi postaciami dramatu Sofoklesa pt."Antygona".. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!To pytanie jest właśnie sensem tragedii, niemożność ustalenia, kto ma rację tworzy tragizm sytuacji.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Kliknij i odpowiedz.Wyrok na Antygonę i jej śmierć pociągnęły za sobą dwa samobójstwa bliskich Kreona - Ajmon kochał Antygonę i przebił się .Ismena przyznaje Antygonie rację, ale powstrzymuje się od czynów.. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.. ".Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. Napisano 28-11-2020 02:36:50, przez zadane.. - Należy postępować zgodnie z własnym sumieniem.. Nie chce narażać się na ich gniew.. Pytania .. W tragedii Sofolkesa „ Antygona „, poznajemy bohaterów Kreona i Antygonę, którzy są powiązani ze sobą tzw. konfliktem tragicznym.. ***Antygona reprezentuje prawo boskie,napisane, odwieczne.Przydatność 65% Kto ma Racje Kreon czy Antygona.. Antygona czy Kreon?. Sofokles twórca Antygony w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami ustanowionymi przez ludzi.. Konflikt pomiedzy dwiema postaciami wyniknal gdyż Kreon nie pozwolil na godny i z szacunkiem pochowek brata Antygony, potraktowal go jako zdrajce.Racje Antygony - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka.. z góry dziękuje.. Sugeruje Kreonowi niewłaściwość zakazu.. - przyznanie racji Materiały Krótka charakterystyka utworu "Ogród fraszek" OGRÓD FRASZEK (Wacław Potocki) \"Ogród fraszek\" tworzy 1800 utworów rozmaitej wielkości i treści (o czym mówi dziwaczny i bardzo rozbudowany tytuł - \"Ogród ale nie plewiony, bróg, ale co snop to innego zboża\" itd.. Dlaczego?. Antygona czy Kreon?. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Antygona czy Kreon?. Antygona uznaje taką postawę za maskowane tchórzostwo.. Po czyjej stronie leży słuszność..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt