Napisz przemówienie będące obroną lub oskarżeniem jacka soplicy
W swojej pracy .Bryk.pl - Strefa wiedzy.. Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych.. Wskazówki: 1.. Wojski chciał dokończyć historię Denassów i Rejtana, ale nie chciano go słuchać.Oskarżenie i obrona Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Czarna polewka 8.. Wypracowania i ściągi dla liceum, szkoły podstawowej.. Jednak gdy „WąsalJacek Soplica - mowa prokuratora albo obrońcy.. Jednak mimo że Ewa również pokochała Jacka, jej ojciec uznał, że młody Soplica jest niegodnym kandydatem do ręki córki.Tymczasem prawda była taka, że Jacek czuł nieprzychylność Horeszki i nawet się nie oświadczył, aby nie narażać sie na odmowę.Podczas ostatniej spowiedzi nikt już nie kłamie, dlatego Jackowi nalezy wierzyć.. Odwzajemniona miłość 7.. Czas trwania wystąpienia 3-5 min.. Był to raczej dziwny układ pomiędzy nimi.. Zebraliśmy się tu dzisiaj wszyscy, by wspólnie osądzić Jacka Soplicę.. Prace, ściągi i gotowce na studia.3.. Zakochany Jacek był częstym gościem w domu Horeszków - wierzył w bezinteresowność Stolnika.. Ucieczka z Litwy 13.. Określasz cel .Ktokolwiek będzie podważał jego dobre imię, narazi się na konsekwencje prawne.. Protazy wspomina Zosię sprzed roku i Gerwazy żałuje, że jej mężem będzie Soplica, ale cóż.. Pojawienie się Jacka Soplicy 4.. Cel główny lekcji: -uczeń potrafi zaprezentować i ocenić postępowanie Zenona Ziembiewicza - bohatera Granicy Zofii Nałkowskiej..

Mam napisać przemówienie w obronie kogoś lub czegoś.

Oskarżonemu jednak ciągle było mało.Czyn ten był popełniony w afekcie.. 2010-01-26 18:21:18Wg mnie w początkach swojej wypowiedzi, powinieneś krótko napisać Historię Jacka Soplicy, tzn. najpierw powinieneś napisać kogo zabił itp, gdzie wyemigrował itp, ponieważ z tego zaczniesz, tworzyć argumenty broniące Jacka Soplicy, np. kiedy zabił Horeszkę, zaczął naprawdę żałować tego co zrobił więc wyemigrował do Francji, gdzie zapisał się do Legionów Napoleona, i .W obronie czego napisać przemówienie?. Najważniejsze jest jednak to, że na łożu śmierci Stolnik wykonał ręką znak krzyża, na znak, iż przebacza Jackowi.Przemowa w obronie Jacka Soplicy.. Protazy i Gerwazy stali razem i słuchali przemówienia.. Napad Moskali na zamek 9.. Oskarżenie Jacka Soplicy 12.. Przedstaw mowę obrończą Kreona („Antygona" Sofoklesa) Czy możemy uznać Prometeusza za twórcę cywilizacji?. Chciałbym przedstawić argumenty, które oczyszczą mojego klienta z postawionych tutaj zarzutów.spowiedź jacka soplicy-napisz streszczenie 2009-05-07 17:18:19; .. przyznał się do tej zbrodni, ale nie zrobił tego w pełni świadomie.. Niektóre pozostałe zbrodnie wymienione przez prokuratora nie są należycie uzasadnione materiałem dowodowym w postaci świadków, śladów i dowodów rzeczowych: śmierć żołnierza Kirkora Gralona, śmierć .Jak napisać przemówienie?.

... -napisz przemówienie, w którym oskarżysz lub obronisz Zenona Ziembiewicza.

Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych.. Jako obrońca oskarżonego, będę się starała Was przekonać do sprawiedliwego wyroku wobec mojego klienta.. Napisz przemówienie, które odczytasz sędziom 2009-09-24 18:39:16 Mieliscie moze za zadanie napisac mowe ( Przemowienie ) oskarzajaca balladyne?. .Choć był samowolnym awanturnikiem, potrafił pokochać miłością szczerą i niewinną Ewę - córkę Horeszki.. Stolnik Horeszko był osobą dwulicową, zapraszał Jacka na wydawane przez siebie bale.. Przemówienie w całości dotyczy obrony lub oskarżenia Jacka Soplicy i jest zgodne z treścią lektury.. Proszę dla oskarżonej o najwyższy wymiar kary.Proszę o karę śmierci.. -zastosować argumenty w mowie oskarżyciela lub obrońcy.. Wiele lat temu, młody Soplica.Bronię Jacka Soplicę.. Jacek Soplica jest zabójcą Stolnika Horeszki, przyznał się do tej zbrodni, ale nie zrobił tego w pełni świadomie.. Temat przemówienia, jego treść, adresat, cel wypowiedzi zależą od okoliczności, w jakich się je wygłasza.Jesteś świadkiem procesu Sokratesa jakich argumentów użyłbyś, aby stanąć w jego obronie.. Ojciec udawał, że nie widzi tej miłości.. Napisanie przemówienia wymaga zaangażowania w poruszaną sprawę.. 2021-01-22 15:11:28 Napisz przemówienie w oparciu o dziady ii ze utwor ten moze nas czegos nauczyc proszę o jak najszybszą odpowiedź 2021-01-22 09:14:28; ZADANIE Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO!Dowiedziawszy się, że mam napisać o przemówieniach w sprawach karnych, nie mogłem powstrzymać uśmiechu..

Wcielając się w rolę Romea, napisz list do Julii.

Kryteria sukcesu.. W rzeczywistości nie lubił on oskarżonego, zależało mu tylko na jego względach, ponieważ był on bardzo .Rady dla piszących przemówienia znajdziecie tutaj.. A jednak mimo ogromnej porywczości, młody Soplica był autorytetem dla wielu szlachciców.. Stanęła w obronie zmarłego Polinejkesa, który w oczach Kreona był zdrajcą, a tym samym niejako przyłączyła się do niego.. Użyłam złego słowa.. Nosił tradycyjny strój szlachecki i sumiaste wąsy, przez co zyskał przydomek Wąsal.. Głównymi cechami charakteru Soplicy były impulsywność i duma, co przyczyniło się do wielu konfliktów i sporów między nim i szlachcicami.Była to bezapelacyjnie zbrodnia popełniona w afekcie, który można łatwo określić na podstawie wcześniej wymienionych faktów.. Śmierć Stolnika 11.. Stolnik był oddany swemu przyjacielowi, zawsze pomagał mu w potrzebie, a Soplica jego dobroć wykorzystywał, chciał zrobić przy nim karierę.. córkę - Ewę, w której zakochał się ze wzajemnością.. że nigdy nie dopuściłby do sytuacji , w której mógł stracić swój honor polskiego szlachcica i spotkać się z odmową.Przemówienie to ciekawa, ale też trudna forma wypowiedzi pisemnej, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone jest do wygłoszenia (przynajmniej teoretycznie)..

Określ oczekiwane reakcje ...Oskarżenie Kreona - napisz mowę, kierowana do Wysokiego Sądu.

Przemówienie ma trójdzielną budowę, ale jego ostateczny kształt zależy od poruszanych kwestii, sposobu argumentacji, grupy docelowej, okoliczności itd.. Często nie potrafił zapanować nad emocjami.. Odwołaj się do zacytowanych fragmentów pamiętając o całości Pana Tadeusza i Potopu.. Zwracam się do Wysokiego Sądu i do was, Szanowni Przysięgli, z mową która ma za zadanie bronić mojego klienta, oskarżonego Jacka Soplicę.. Praca na max 250 znaków bardzo proszę o pomocMam jeszcze kilka spraw na potwierdzenie mojego oskarżenia:-Balladyna była działającą bez skrupułów egoistką-potrafiła wyrzec się własnej własnej matki i była zdolna do publicznego upokorzenia jej.. Było już dużo przemówień o obronie zwierząt itp. więc wolałabym o czymś innym, ale nie wiem o czym.Soplica był bardzo atrakcyjnym mężczyzną, podobającym się wszystkim kobietom.. Tym samym zmieścił się w ramach tematu: „W obronie bohatera - mowa obronna dotycząca wybranej postaci literackiej", ale też podszedł do niego niekonwencjonalnie - nasuwało się, nasze przemówienie w obronie bohatera.Zadanie z angielskiego 2021-01-22 18:25:29; Dlaczego połowa pokoi w mieszkaniu pana Tomasza była przeznaczona dla gości?. Dla mnie historia zatoczyła koło: przed ponad dwudziestu laty jako aplikant o mały włos nie zakończyłem kariery prawniczej przez kłopoty z wygłoszeniem mowy obrończej, a dziś mam doradzać, jak to robić.Temat: Zenon Ziembiewicz - oskarżenie i obrona.. Ciągle zapraszał młodzieńca na biesiady i nazywał go swoim największym przyjacielem.. Przemyśl dokładnie cel przemówienia.. Wykorzystanie wpływów Jacka 5.. Postąpiła impulsywnie, nie zważając na rozsądne uwagi Ismeny.Jacek Soplica (Wojewoda, Wąsal, ksiądz Robak, Bernardyn) - fikcyjna postać epopei narodowej Adama Mickiewicza Pan Tadeusz.. Spór o zamek )Zadanie: napisz plan przemówienia na temat ,,zdrajca czy bohater quot ocena postawy życiowej jacka soplicy Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Temat Dobre i złe oblicze szlachcica Sarmaty na przykładzie duchowej przemiany Jacka Soplicy i Andrzeja Kmicica ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt