Napisz opowiadanie jak szewczyk dratewka wykonał następne zadanie czarownicy
Pobierz Online.. Był też przyjazny i życzliwy, bo dał kaczkom chleb.. Czarownica bardzo się zdziwiła, gdy rano zobaczyła, że Dratewka wykonał zadanie.. Wytężył wzrok i zobaczył jak przez szparę w drzwiach wchodzą mrówki.. Katalog księgozbioru Filtry: brak []Szewczyk Dratewka Janina Porazińska.. Pamiętaj , że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech częśc źródło:Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Dratewka nakarmił ptaki, które ucieszone, zajadały ze smakiem.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.Szewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.nA podstawie basni "szewczyk dratewka" napisz kilkuzdaniowa wypowiedz na temat tego jak rozumiesz powiedzenie Jak ty komu tak on tobie 2009-11-25 14:54:12 W malinowym chruściaku, szewczyk porównanie 2012-03-14 21:00:56DRATEWKA: Udało mi się wykonać twoje zadanie czarownico!. Dała mu więc drugie zadanie.Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. a) napisać list b) wysprzątać zamek c) wyłowić złoty kluczyk ze stawu 8..

Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym , jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadanie czaroenicy.

Miała panna kluczyk złoty i jak poszła do kąpieli, upuściła go w topieli.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.Czy Szewczyk Dratewka to postać historyczna?. Prosi Dratewkę, aby jej powiedział jak należy postępować, co robić, by ich mieć.. Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło.Katalog księgozbioru Biblioteki Publicznej w Okonku.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.. Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym,jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadania czarownicy.pamiętaj,że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech części np;jak to się zaczeło,co się wydarzyło później,jak to się skończyło.proszę o pomocDla czarownicy było to wielkim zaskoczeniem, ale postanowiła dalej sprawdzić Szewczyka i dać mu drugie zadanie do wykonania.. Szewczyk dotarł w końcu do miasteczka, w którym była wieża, a w niej uwięziona królewna.. 2013-01-21 06:55:47 prosze niech mi ktos napicze plan wydarzen szczegolowy z basni szewszczyk dratewka 2008-11-14 15:48:28 Na podstawie baśni Szewczyk Dratewka napisz kilkuzdaniową wypowiedź na temat jak rozumiesz powiedzenie,,Jak ty komu tak on tobie" 2011-05-08 18:40:05Zadanie: napisz jakim mlodziencem byl szewczyk dratewka skorzystaj Rozwiązanie:szewczyk dratewka był pracowitym mężczyzną chciał sam zarobić na swoje utrzymanie , dlatego wędrował po świecie i naprawiał ludziom buty był przyjaznym i życzliwym młodzieńcem bezinteresownie pomógł pszczołom i chętnie nakarmił chlebem kaczki dratewka był odważnym i dzielnym człowiekiem .Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę..

Co miał zrobić szewczyk, aby wykonać drugie zadanie czarownicy?

iedak był z niego a biedak!. Dratewka wyjaśnia czarownicy jakim zachowaniem zyskuje się przyjaciół.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Pokonanie Złej Czarownicy i uratowanie królewny.. Pamiętaj, że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech rzeczy.Zrozpaczony szewczyk Dratewka już po godzinie zrozumiał, że nie ma szans na wykonanie tego zadania.. 12.Zamieszkanie Dratewki i uratowanej panny w zamku.6.. Zapadła noc i stracił już nadzieję, gdy usłyszał dziwny odgłos.. Nagle usłyszał, że po murze maszerują mrówki, jedna za drugą.. Dzisiaj.. to masz do roboty.. Jak nie znajdziesz do poranku, to ci panku, urwę głowę i gotowe!. Ochoczo zabrały się do pracy i po krótkim czasie mak leżał na jednej kupce, a piasek na .Dratewka zasmucił się, ponieważ zadanie było niemożliwe do wykonania.. Czarownica bierze szewczyka za rękę i prowadzi "na .Opis: Szewczyk Dratewka - Porazińska Janina..

Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu pierwszego zadania ?

a) jaskółki b) myszki c) mrówki 7.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. Z pomocą przychodzą Szewczykowi mrówki, pierwsza robota zostaje więc wykonana.Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej - strona 2.. Mrówki szybko uwinęły się z robotą i oddzieliły mak od piasku.. Itd.Odważny Dratewka wybiera się do zamku i w ramach pierwszego zadania otrzymuje od czarownicy worek maku pomieszanego z piaskiem - przed nastaniem świtu ma od siebie oddzielić wszystkie ziarenka.. Ochoczo zabrały się do pracy i po krótkim czasie mak leżał na jednej kupce, a piasek na .Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej - strona 3.. Ponad 1 milion książek.. Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.. a) raki b) kaczki i ryby c) pies 9.Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.. NARRATOR: Poszedł Dratewka .Szewczyk Dratewka musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą w wieży przez złą czarownicę.. Pomogą mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta - mrówki, pszczoły i kaczki..

Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu drugiego zadania?

Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.Szewczyk Dratewka był pomocny, bo w zatrzymał się i pomógł mrówkom.. Wytężył wzrok i zobaczył jak przez szparę w drzwiach wchodzą mrówki.. a) oddzielenie maku od piasku przy pomocy mrówek b) odnalezienie złotego kluczyka w stawie przy pomocy kaczek c) wybranie właściwej panny dzięki pomocy pszczół 11.Zmiana czarownicy w czarne ptaszysko.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Zrozpaczony szewczyk Dratewka już po godzinie zrozumiał, że nie ma szans na wykonanie tego zadania.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.Czarownica smuci się z powodu braku przyjaciół.. Uwiń mi się składnie i znajdź kluczyk na dnie.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Proszę o pomoc.. Szewczyk Dratewka zasłyszał, że żeby uratować panienkę, należy wykonać zadania wymyślone przez złą czarownicę.10.Wykonanie zadań zleconych przez czarownicę w celu uwolnienia królewny.. Zapadła noc i stracił już nadzieję, gdy usłyszał dziwny odgłos.. Zobacz inne Audiobooki, najtańsze i najlepsze oferty.. Czarownica dziękuje za dobre rady, ale wyznacza kolejne zadanie-zagadkę..Komentarze

Brak komentarzy.