Napisz w której z przedstawionych na schemacie probówek




pH wzrośniePrzeprowadzono trzy doświadczenia, których przebieg zilustrowano na poniższych schematach.. (1 pkt) Oceń, jak zmieni się pH wody deszczowej w badanym regionie po zainstalowaniu urządzeń do odsiarczania gazów kominowych w elektrociepłowni, w której jako paliwa używano węgla kamiennego.. Wskaż numery probówek, w których zaszła reakcja chemiczna.. Zapis cząsteczkowy: _____ Wskaż numery .. 3 Zaznacz zbiór, w którym wzory soli podano w nast´pujàcej kolejnoÊci: siarczek sodu, azotan(V) wapnia, siarczan(IV) magnezu.. Zadanie 15.. .W roztworze wodnym wodorotlenki reagują z kwasami.. (1 pkt) Podaj numer probówki, w której wydzielił się gaz, oraz numer probówki, w której wytrącił się osad.przeprowadzono doświadczenie, w którym okresowo zasłaniano liście (schemat I) lub wierzchołek pędu (schemat II) tej rośliny.. a) Napisz numery probówek, w których wydziela się gaz: _____ b) Zapisz obserwacje.. Napisz odpowiednie równanie reakcji chemicznej, stosując zapis cząsteczkowy: _____ Zapraszamy również na naszą grupę na facebooku, gdzie możecie wrzucać zadania z którymi macie problem a my .Przeprowadzono trzy doświadczenia chemiczne, których przebieg przedstawiono na schematach.. Zadania pochodzą z oficjalnych arkuszy maturalnych CKE, które służyły przeprowadzaniu majowych egzaminów.. Na 2 S, Ca(NO 3 ) 2 , MgSO 3 4 Zaznacz nazwy jonów .d) Napisz, jakie właściwości wykazuje kwas azotowy(V) w doświadczeniu 3 Zadanie 2 Aby zbadać zachowanie metali wobec kwasu azotowego(V), przeprowadzono doświadczenie chemiczne przedstawione na schemacie..

Przeprowadzono doświadczenie chemiczne przedstawione na schemacie.

W jednej z probówek zaobserwowano wydzielanie gazu, a w innej wytrącenie osadu.. Do pierwszej probówki, w której znajdował się kwas siarkowy (VI) dodano zasadę sodową, w drugiejOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Napisz w formie jonowej skróconej równania reakcji oznaczonych numerami 1 i 2, wiedząc, że jednym z produktów obu przemian jest ten sam gaz.. Czteroznakowy kod zapisany przy każdym zadaniu wskazuje na jego pochodzenie: S/N - "stara"/"nowa" formuła; P/R - poziom podstawowy/rozszerzony; np. 08 .213 EGZAMIN MATURALNY Z CHEMII POZIOM PODSTAWOWY Zadanie 16.. (0-1)Napisz równania reakcji chemicznych zachodzących w każdej z tych probówek.. Napisz w formie cząsteczkowej i jonowej równanie zachodzącej reakcji chemicznej.. 🎓 Wskaż, w której z probówek przedstawionych - Zadanie 5: To jest chemia 1.Podaj numery probówek, w których otrzymano roztwory o odczynie kwasowym.. W probówkach I i II rozpuszczono w wodzie cukry, których wzory przedstawiono poniżej.. Podaj numery probówek, w których zaobserwowano objawy reakcji.. Przeprowadzono doświadczenie chemiczne przedstawione na schemacie.. (0-1) Wyjaśnij, dlaczego w barwnych i pachnących kwiatach najczęściej wytwarzany jest lepki pyłek.Beryl jest metalem, który reaguje z kwasami oraz ze stężonymi zasadami..

Do probówek ze stałym.

Na podstawie: A. Szweykowska, Fizjologia roślin, Wyd.. (2 pkt) Korzystając z tabeli rozpuszczalności, zaproponuj sposób usunięcia kationów Ba2+ z roztworu zawierającego jony Ba2+ i Mg2+.Przydatność 50% Schemat Bernoullego.. a) Zidentyfikuj związki A i B. W tym celu podaj ich wzory.. b) Ze zbioru jonów wybierz i podaj wzory tych jonów, które mają taką samą konfigurację elektronową jak atom argonu.. (0-1) Podaj numery probówek, w których zaobserwowano wydzielenie gazu.. Wartość pH: 5 Ocena pH: lekko obniżone Zadanie 36.. NaOH (aq), CuSO 4(aq), Br 2(aq), HNO 3, płyn Lugola, NaHCO 3(aq), AgNO 3,Napisz, w której z probówek przedstawionych na schemacie strąci się osad, a następnie zapisz równanie tej reakcji strąceniowej, stosując zapisy: cząsteczkowy, jonowy i skrócony jonowy.. (2 pkt)Przeprowadzono doœwiadczenia przedstawione na schematach: Na podstawie analizy przebiegu doœwiadczenia wska¿ te probówki, w których reakcje chemiczne prze-Określ stan skupienia węglowodoru, który jest związkiem nasyconym o 3 atomach węgla w cząsteczce: _____ Do dwóch probówek z wodą bromową dodano: do 1.. Napisz równania trzech możliwych reakcji, stosując zapis: cząsteczkowy, jonowy pełny i jonowy skrócony..

Numery probówek: 1, 3, 6 Zadanie 15.3.

a) Napisz, jakie możliwe do zaobserwowania zmiany towarzyszyły reakcjom zachodzącym w obu probówkach.Poniżej przedstawiono schemat syntezy pewnego związku organicznego.. Przeprowadzono doświadczenie chemiczne przedstawione na schemacie.. Do ich zapisu używaj wzorów półstrukturalnych.Dwa pierwiastki oznaczono umownie literami X i Z. Dwuujemny jon pierwiastka Z ma konfigurację elektronową 1s 2 2s 2 2p 6 3s 2 3p 6 w stanie podstawowym.. 2 p. Probówka 1.: _____ Probówka 2.: _____ Treści zadań możecie pobrać tutaj .. dodano w nadmiarze stężony NaOH (aq) i HCl (aq).. Wzór diaminy: Wzór kwasu dikarboksylowego: 31.2. Podaj numer probówek w .. w której strącił się osad.. Celem doświadczenia było zbadanie właściwości chemicznych.. Spośród niżej podanych odczynników wybierz te, które posłużą do odróżnienia obu cukrów.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Uwzględnij tworzenie się kompleksowych jonów berylu.przedstawione na schemacie.. Związek A Związek B b) Zapisz reakcje przedstawione w powyższym schemacie.. Przebieg i wyniki doświadczenia zilustrowano na poniższych schematach.. Naukowe UAM, Poznań 2000Zadanie 14.. F S2 Mg2 Cl Ca2 Na a) Zapisz pełną konfigurację elektronową atomu argonu w stanie podstawowym..

Numery probówek: 7 Zadanie 15.2.

Odpowiedź uzasadnij, odnosząc się do jego budowy.. Każda próba może zakończyć się sukcesem lub porażką, przy czym prawdopodobieństwo sukcesu p i prawdopodobieństwo porażki q są stałe w każdej próbie oraz Interesuje nas prawdopodobieństwo, że wśród n prób dokładnie r zakończy się .Wykonano doświadczenie, którego przebieg przedstawiono na poniższym schemacie.. Wskaż numery probówek, w których zaszła reakcja chemiczna.. Osad strąci się w probówce nr _____ Równanie reakcji chemicznej.. (1 pkt) Zbadano zachowanie cynku, miedzi i srebra w roztworach soli.. Wskaż numery probówek, do których dodano związek nienasycony.. bardzo dobrze rozpuszczającą się, nie zachodzą, zachodzą, substancjami, które w wodzie rozpadają się na jony, rozpuszczalne w .Konkursy w województwie podkarpackim w roku szkolnym 2017/2018 Strona 4 z 12 Zadanie 7 (2 pkt) Napisz równanie reakcji utleniania i redukcji zachodzącej w doświadczeniu 2, w której organicznym substratem jest substancja, będąca w warunkach normalnych gazem.Zadania maturalne z Chemii Tematyka: tlenki, wodorotlenki, kwasy, sole; charakterystyczne reakcje, właściwości i otrzymywanie.. W wyniku reakcji wodorotlenku sodu z kwasem solnym powstaje chlorek sodu.. a) Podaj numery probówek, w których nie zaszła reakcja chemiczna.. Napisz równania reakcji chemicznych zachodzących w każdej z tych probówek.Przeprowadzono doświadczenie chemiczne przedstawione na schemacie.. answer choices .Napisz wzory półstrukturalne (grupowe) diaminy oraz kwasu dikarboksylowego, z których to substancji otrzymuje się nylon w reakcji polikondensacji.. Napisz równania reakcji chemicznych zachodzących w każdej z tych probówek.. Wyobraźmy sobie doświadczenie, które składa się z n prób.. 2 Zaznacz zbiór, w którym znajdujà si´ tylko nazwy soli.. W jednej z probówek zaobserwowano wydzielanie się gazu, a w innej strącanie się osadu.. Poniżej przedstawiono schemat reakcji berylu z kwasem i zasadą.. a) Podkreśl nazwę użytego wskaźnika.. Pierwiastki X i Z tworzą związek XZ 2, w którym stosunek masowy pierwiastka X do pierwiastka Z jest równy 3 : 16.Cząsteczka tego związku ma budowę liniową.Egzamin maturalny z chemii Poziom podstawowy 2 Zadanie 1.. Jeżeli będzie to potrzebne - skorzystaj z danych w karcie wzorów.. Przemiana polegająca na reakcji anionów wodorotlenkowych z kationami wodoru, w wyniku której powstają obojętne cząsteczki wody, nazywa się reakcją zobojętniania.1 Sole sà zbudowane z B. kationów metali i anionów reszt kwasowych.. Wyniki tych prób nie zależą od siebie.. Zadanie 14.. (1 pkt) Poniżej wymieniono nazwy związków, które powstają w wyniku kondensacji związków o mniejszych cząsteczkach.Struktura, w której powstają mikrospory: Struktura, z której powstaje owocnia: 7.2..



Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt