Napisz list do kolegi o tajemniczym ogrodzie
13 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 2011-05-17 20:00:39Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. Postanowiłem napisać do Ciebie list , ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród "i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !. Polecam Ci ją do przeczytania.. List jest pisemną formą wypowiedzi kierowaną do jednej osoby lub do kilku osób.. Pozdro od Kamilki;)<333.. Dobrze się składa, że napisałaś o tym właśnie teraz, gdyż miałam przyjemność niedawno przebywać w miasteczku, o którym .84% List zachęcający do przeczytania lektury pt. "Romeo i Julia" 83% List zachęcający do przeczytania lektury "Krzyżacy" 74% Napisz list do Wróżki, w którym przekonasz ją , że Pinokio zasłużył na to , by stać się chłopcem; 78% List zachęcający do przeczytania książki "Tomek w krainie kangurów" Alfreda Szklarskiego.napisz list do kolegi/koleżanki w którym zachęcisz go do przeczytania książk pt tajemniczy ogród!. W zależności od adresata (tzn. osoby, do której list jest kierowany) lub sytuacji życiowej nadawcy, list może przybierać .Do wyboru: Napisz list do kolegi, w którym zachęcisz go do obejrzenia filmu Tajemniczy ogród.. Nie zapomnij o swoich bliskich.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Ogród w tej perspektywie jest miejscem, które zostało zamknięte po tragicznym wydarzeniu.Napisz list do kolegi, w którym zachęcisz go do przeczytania książki „Pinokio" Opowiedz w liście do kolegi o ostatnich wydarzeniach w twojej szkole lub twojej klasie..

Opisz swój wymarzony prezent w liście do kolegi.

Radość z podarunków poprawiła nastrój dziewczynki.. A ja chciałbym zachęcić Cię do tego, byś podczas ich trwania przeczytał jakąś ciekawą książkę.. werindaxd 5 lat temu.. Postanowiła napisać list do pana Cravena, by podziękować mu za dobroć.napisz list zachęcający do przeczytania sposób na alcybiadesa 2010-03-27 11:41:15 Napisz list zachecajacy do przeczytania lektury alchemik !. Rozwiąż test!tajemniczy ogród.. W tej powieści dziewczynkę poznajemy w wieku 9 lat.. Urodziła się w Indiach gdzie spędziła dużą część swojego, jakże monotonnego, pozbawionego jakichkolwiek przygód i atrakcji życia.Napisz list do Mary Lennox z lektury Tajemniczy Ogród - sciaga.pl menu profil.Przesyłka zawierała kilka pięknych książek o ogrodnictwie, gry i prześliczną teczkę do listów z kałamarzem i piórem.. Po południu Mary napisała list do chłopca, z trudem zapisując to, co podyktowała jej Martha..

Praca w ogrodzie ich hartuje i wzmaga apetyt, a codzienne ćwiczenia fizyczne pobudzają do życia.

Mary nazwała swój ogród tajemniczym.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o napisz list do przyjaciela ,w ktorym opiszesz swoje spotkanie z Mary Lennox.. Napisz list do świętego Mikołaja.. Zapytała Marthę o tajemniczy płacz w domu, ale dziewczyna jej nie odpowiedziała.. Tajemniczy ogród był niegdyś miejscem .W liście do kolegi/koleżanki napisz co najbardziej wzruszyło cię w lekturze "Tajemniczy Ogród" Plis o szybkie odpowiedzi mam napisać to na jutro!Niech nie będzie krótkie bo to ma być wypracowanie!. Napisz Napisz zaproszenie do rodziców na jasełka.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Drogi Mateuszu, piszę do Ciebie, ponieważ wiem, że są wakacje i masz dużo czasu.. Udostępnij.. Gdzie wychowywała się Mary?. Skomentuj.. Rozdział 10.. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. co najmniej 70 słów.Książkę "Tajemniczy Ogród"warto przeczytać, ponieważ uczy ona nas przyjaźni.. Patixella 4 lata temu.. Miejscem akcji jest przede wszystkim posiadłość Misselthwaite Manor w hrabstwie Yorskshire w południowo-wschodniej Anglii, należąca do Archibalda Cravena.. Akcja dwóch pierwszych rozdziałów .Dostosowując się do ustalonego rytmu, korzystając z dobrodziejstw natury, a także opieki kolegi, dojrzewają i zdrowieją.. Quiz w Poczekalni.. Podaj dwa argumenty które zachęcają do przyjścia.. Napisz opowiadanie o przygodzie Mary w czasie zwiedzania posiadłości na wrzosowiskach.Pobierz: wypracowanie tajemniczy ogród list.pdf "Tajemniczy ogród" autorstwa Frances Hodgson Burnett..

Wyślij zgłoszenie ...Napisz list do kolegi z zagranicy, w którym zachęcisz go do zwiedzania wybranej miejscowości w Polsce.

lub „Utkwiło mi w pa-mięci.".. •Opisz miejsce, w któ-Opis tytułowgo "Tajemniczego Ogrodu".. tajemniczy ogród lekturaNapisz list do kolegi w którym polecisz mu przeczytanie książki ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 12.12.2019 (15:28) - przydatność: 12% - głosów: 60Napiszesz list do kolegi zahecajacy do przeczytania ksiazki pt W pustyni w puszczy 2012-01-22 15:56:54; napisz list do kolezanki w ktorym zachece kolezanke to przeczytania ksiazki pt. w pustyni i w puszczy 2010-11-30 13:53:15; list zachęcający do przeczytania zemsty ksiązki pomocy 2009-05-19 08:18:48napisz list pywatny do koleżanki / kolegi i opowiedz w nim swój sen mitologiczny .. Jak sama nazwa tytułu książki mówi ogród był tajemniczy Był zamknięty przez 10 lat.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji.. Opowiada historię trojga dzieci z zupełnie innych światów-rozpuszczonej jednak nie kochanej przez rodziców Mary, Biednego i kochającego przyrodę Dicka oraz chorego, zamkniętego w domu i uważającego się za umierającego Colina.Napisz list do przyjaciela zachęcający do przyjazdu do twojej miejscowości..

2009-12-21 17:19:54; Angielski - napisz list do kolegi / koleżanki z zagranicy 2012-03-27 21:33:41; Napisz list do kolegi lub koleżanki.

Postanowiłem do Ciebie napisać ponieważ zbliżają się wakacje.. Mam nadzieję, że nie masz jeszcze żadnych planów, ponieważ mam dla Ciebie propozycję.. Miejscem, które chcę opisać to ogród, kiedy Mary ujrzała go pierwszy raz w lekturze „Tajemniczy Ogród", F. H. Burnett.. Mary nie spodziewała się, że otwierając wielkie, brązowe drzwi, zobaczy za nimi coś takiego!. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Poczuła wdzięczność, ponieważ nie przypuszczała, że wuj pamięta o niej.. 2011-02-20 19:35:49 chciałabym poprosic o pomoc w zadaniu domowym z polskiego.musze napisac list do nauczycielki zachęcający do omawiania lektury pt;Harry Potter i Komnata Tajemnic".Minimum .Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Rozwiń wypowiedź dotyczącą filmu Tajemniczy ogród, rozpoczynającą się od słów: Najbardziej wzruszyło mnie.. lub Utkwiło mi w pamięci.. Opisz miejsce, w którym najchętniej spędzasz wolny czas.Test z lektury Tajemniczy ogród.. Napisz list do dawnej koleżanki z klasySprawdź jak napisać list, czym się różni list prywatny od listu oficjalnego, zapoznaj się ze wzorami i przykładami.. Chodzi mi o Ustronie Morskie.. Cieszyła się też na spotkanie z Dickiem.. Zaglądał do niego raz po raz przechodząc.Czas i miejsce akcji Tajemniczego ogrodu, Akcja właściwa powieści Frances Hodgson Burnett rozgrywa się w przeciągu kilku miesięcy (od wczesnej wiosny do jesieni) pod koniec XIX wieku.. Ps.Będę dawać naj!Martha zaproponowała, że Dick mógłby kupić dla niej narzędzia ogrodnicze, tylko trzeba byłoby napisać do niego list.. Udostępnij.. Quiz w Poczekalni.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Ci o jednym z miast, które na pewno Ci się spodoba.. plis czekam do wtorku punkty ekstra dam 20 punktów .. Opis tajemniczego ogrodu.. Wyślij zgłoszenie .Dziewczyna zasugerowała, aby napisała list do Dicka, który uda się po wszystko, co będzie chciała, do sklepu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Służąca zapewniła, że brat przyniesie zakupy, co niezmiernie ją ucieszyło, ponieważ już od dawna chciała poznać Dicka..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt