Napisz streszczenie wojny trojańskiej
Zgodnie z grecką mitologią na rozprzestrzeniającą się ludność skarżyła się sama Gaja, dlatego Zeus znalazł intrygujący sposób na zainicjowanie wydarzeń wojennych.. Zgłoś nadużycie.. 9.Troja przez prawie 10 lat broniła się przed Grekami, wśród których pewnego dnia wybuchła zaraza - była to zemsta Apolla za porwanie jego Chryzeidy przez króla Agamemnona.Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej.. Antyk i Biblia Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. inka224 28.10.2010 (19:05) Ale to chodzi o przyczyn i o rozegranie tego ogólnie .. Odyseusz postanowił odnaleźć Achillesa.. Streszczenie treści mitu o wojnie trojańskiej.. Komentarze do zadania.. Kategoria Język Polski.Wymień reformy przeprowadzone w Imperium Rzymskim w I-II w. ne.. Bogini morska Tetyda była tak piękna, że zarówno Zeus i Posejdon starali się o jej rękę.. Wiele było przepowiedni i warunków do wypełnienia, wszystko zaczęło się od wesela po ślubie Tetydy z Peleusem, a nim grecy ruszyli na wojnę, ich syn Apollo zdążył dorosnąć i ruszył wraz z Agamemnonem.Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej.. Trojańczycy, sądząc, ze ów koń jest symbolem zwycięstwa, wprowadzili go do miasta.Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków dziesięcioletnie oblężenie Troi przez Achajów.. Wewnątrz tak zwanego „konia trojańskiego" znajdowali się greccy rycerze.. Zadanie jest zamknięte..

Napisz streszczenie wojny trojańskiej.

Kiedy jednak dowiedzieli się, że dziecko, które urodzi, przewyższy swojego ojca, zrezygnowali z ubiegania się o jej rękę.W ten sposób Grecy odnieśli zwycięstwo i zakończyła się dziesięcioletnia wojna.. Wojna ciągnęła się się i pogarszała nastroje.Achilles pokłucił się z dowódcą greków,królem Agamemnonem i opuścił pole bitwy.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Uczta - wesele Peleusa i Tetydy.. Parysowi polecono rozstrzygniecie sporu.. Obydwaj zalotnicy zostali jednak ostrzeżeni przez Temidę, że syn Tetydy będzie potężniejszy od swego ojca.. Właśnie tej historii zawdzięczamy związki frazeologiczne typu: pięta Achillesa i koń trojański.Trzeba mi cos o wojnie trojańskiej takie małe streszczenie plis 2009-11-30 17:10:57 Napisz streszczenie mitu o Demeter i Korze 2011-09-11 16:57:29 napisz streszczenie mitu Orfeusz i Euredyka 2010-10-14 12:50:48Zadanie: napisz streszczenie troji quot mitologia quot Rozwiązanie: aby zrozumieć wydarzenia opisane w iliadzie poemacie o dziejach wojny trojańskiej ilion Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Na wesele nimfy Tetydy i królewicza Peleusa nie zaproszono bogini niezgody Eris.Uczta weselna odbywała się w pieczarze centaura Chejrona, który zastępował panu młodemu ojca..

napisz streszczenie o wojnie trojańskiej.

Aby zrozumieć wydarzenia opisane w Iliadzie - poemacie o dziejach wojny trojańskiej (Ilion to po grecku Troja) - należy cofnąć się w czasie znacznie wcześniej, do wesela księcia tesalskiego Peleusa i pięknej boginki Tetydy.. Musze mieć tego minimum 2,5 strony .. Na leżącą w Anatolii i dotąd niezdobytą Troję na 1185 okrętach wyruszyli wojownicy achajscy.. Było jasne, że zgromadzone wokół stołu boginie będą sobie rościć prawo do .8.Menelaos i Odys żądają wydania im Heleny, czego Parys nie chce uczynić, więc wybucha wojna.. 2013-11-03 21:42:25 Trzeba mi cos o wojnie trojańskiej takie małe streszczenie plis 2009-11-30 17:10:57Bogini niezgody Eris, na weselu Peleusa i Tetydy, rzuca pomiędzy trzy boginie (Herę, Afrodytę; i Atenę) jabłko z napisem: "dla najpiękniejszej".. Kiedy Dzeus i Posejdon będąc jeszcze kawalerami, zabiegali o względy bogini morskiej Tetydy.. W pewnej chwili zjawił się niechciany gość - Eris, która rzuciła na stół weselny jabłko z napisem "dla najpiękniejszej".. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Przydatność 75% Streszczenie "Wojny trojańskiej".. Streszczenie i plan wydarzeńHistoria wojny trojańskiej jest bardzo rozbudowana, nim do wojny doszło musiało się wiele wydarzyć..

Historia wojny trojańskiej.

wojna trojańska.. Streść wojnę trojańską .Wojna trojańska trwała dziesięć lat.Najsławniejszym wojownikiem był Achilles,jeden z siedmiu synów Tetydy i Peleusa.. 2021-01-23 21:41:48 Przygotuj własną notatkę wg celów lekcji!helena - z jej powodu zaczęła się wojna trojanska, najpiękniejsza konitea achilles - heros, walczył w tej wojnie, był prawie niesmiertelny gdyż jego matka zanużyła go w rzece która dawała nieznsczalność, lecz trzymała go z pięte , zginą ugodzony w piete strzałą parysa, hektor - W czasie wojny trojańskiej zabił Patroklosa (myśląc że to Achilles, gdyż miał na sobie jego .Przyczyny wojny trojańskiej: Wybuch tej wojny jest bardzo ciekawy, a trwała ona aż 10 lat.. Kiedy Zeus i Posejdon byli jeszcze kawalerami, zabiegali o względy pięknej boginki morskiej Tetydy.. Każda z bogiń ofiarowywała Parysowi kuszącą nagrodę w zamian za wybranie jej najpiękniejszą boginią.Wojna Trojańska - streszczenie „Iliady" Homera; Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505 Wpisz otrzymany kod : Po wpisaniu kodu, wciśnięciu "Pobieram PDF/DOCX" pobieranie zacznie się automatycznie.. Streść w punktach najważniejsze wydarzenia wojny trojańskiej; Opowiadanie "Zakończenie wojny trojańskiej" ze strony trojańczyka; Streszczenie mitu o Wojnie Trojańskiej.1..

Streszczenie treści wojny trojańskiej.

Przebrany za kupca pokazywał córkom Likomedesa niezwykłe przedmioty.Wojna trojańska zakończyła się po 10 latach zwycięstwem Greków.. Napisz plan wydarzeń mitu o Wojnie Trojańskiej.. Dostali oni jednak ostrzeżenie od Temidy, która przypomniała im starą przepowiednię, mówiącą o tym, że owa śliczna panna urodzi syna, który będzie potężniejszy od swego ojca.Przedstaw historię wojny trojańskiej.. Na wesele zaproszono wszystkich bogów poza Eris, boginią niezgody.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń .. Do wojny przyłączyli się Achajowie, Diomedes, Nestor i Odyseusz.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.Napisz streszczenie z mitu Orfeusz i Eurydyka 2011-10-04 16:53:26 Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej !. Kłócą się o nie Hera, Atena i. Afrodyta.Mitologia - Mit o wojnie trojańskiej Bogini morska Tetyda była tak piękna, że o jej względy rywalizowali Zeus oraz Posejdon.. 2021-01-24 17:53:52 Ktoś pamięta o której godzinie rozpoczeła się akcja,, Burza"?. Część wieloletnich .Mit o wojnie trojańskiej streszczenie.. Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.. Ich zapał ostudziła Temida przypominając, że Tetyda urodzi syna potężniejszego niż jej ojciec.. Wpadli oni na pomysł, aby wybudować drewnianego konia i umieścić go u bram miasta Troi.. Postanowiono zatem wydać ją za księcia tesalskiego Peleusa, który właśnie się w niej zakochał.Napisz streszczenie wojny trojańskiej .. Stanowi ona główny temat Iliady Homera i jest inspiracją dla wielu artystów.. poleca 84 % .. napisz streszczenie o wojnie trojańskiej.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Kiedy Zeus i Posejdon byli jeszcze kawalerami, zabiegali o względy bogini morskiej Tedyty.. Tetyda ukryła syna.. Posłano po Achillesa, od którego miało zależeć zwycięstwo.. Napisz plan wydarzeń mitu o Wojnie Trojańskiej.. Wesele Peleusa i Tetydy w pieczarze centaura Heirona.. Bogini niezgody Eris zjawia się bez zaproszenia.. Eris rzuca na salę, pomiędzy trzy boginie jabłko "dla najpiękniejszej".. Grecy zostali odepchnięci przez księcia Trojii,Hektora.Wojna Trojańska - streszczenie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt