Uporządkuj chronologicznie plan najważniejszych wydarzeń wpisz w kwadraciki cyfry od 1 do 14
Zbiórka na placu broni.. Wojna trzynastoletnia.. Wyjazd z gospody „Pod Zielonym Smokiem", spotkanie z trollami.. Chronologicznie.. Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych.. Zgubienie Bilbo Bagginsa 10.. Udział Stasia w wojnie powiędzy plemionami Wa-Hima i Samburu Okrzyknięcie Kaliego nowym królem Wa-Himów Pomoc Greka Długo oczekiwane spotkanie dzieci z ojcami Najtrudniejsza droga.. Wizyta „kupca".. Wyprawa do ogrodu botanicznego.. Pomoc Gandalfa - zamienienie olbrzymów w kamienie.. Sucharek w rękach żołnierzy Tengila.. Porwanie przez gobliny 8.. Praska Wiosna.. Obiad u państwa Bobrów [email protected] Atak wilków i spotkanie z Hubertem.. Akcja poszukiwawcza.. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. Przychodzi Rachela: w rozmowie z Panem Młodym zachwyca się uroczystością.1.. Rozmowa z Białą Czarownica 7.. Dziwne zdarzenia w lesie.. Oblężenie przez wargi i gobliny.. 20.Przypadkowy wybór wydarzeń, część dat i wydarzeń błędna, wiele dat opartych na kiepskich źródłach.. Wigilijna wieczerza w domach Felixa i Neta.. 25.Gorycz Nemeczka.. Uwięzienie drużyny a) pomoc Gandalfa 5.. Nowy rozkaz dotyczący bram.. Koronacja Kazimierza Wielkiego.21.Erno wykąpany w stawie.. Pojmanie przez gobliny w Górach Mglistych.. W rękach trollów.. Narada krasnoludów w norze Hobbita.. Niecny plan Hegemona..

Zadanie (do zeszytu) - uporządkuj chronologicznie plan najważniejszych wydarzeń, korzystając z lektury.

Odnalezienie w podziemnej siedzibie trollów mieczy: Orkrista i Glamdringa.. Wizyta w gabinecie dentystycznym.. Przybycie Tengila do Doliny Dzikich Róż.. rozwiązanie związków kitowców, wybór boki na przewodniczącego, list gereba do chłopców, zwycięstwo chłopców z placu broni, pastorowie z przeprosinami do Nemeczka, samotna wyprawa Nemeczka do czerwonych koszul, bitwa, śmierć Nemeczka, boka czonakosz i nemeczek w ogrodzie .Atak zbójcerzy.Rozkaz Mirmiła.Podstępny atak zbójcerzy na gród.Przerwanie posiłku Kokosza.Podstęp Hegemona i opowieść o lataniu.Nauka u Jagi.Wyprawa na Łysą Górę.Przygoda u dentysty.Nauka w Szkole Latania.Włamanie do .2.Powrót Mirmiła, Kajka i kokosza z polowania.. Uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń i przepisz do zeszytu.Streszczenie szczegółowe Rozdział 1.. W gościnie u Elronda - gospodarza Ostatniego Przyjaznego Domu.. Ich długotrwała znajomość stworzyła między mężczyznami i ich dziećmi silne więzy.Plan wydarzeń Wizyta Gandalfa i krasnoludów w domu Bilba.. Spotkanie trolli.. Wizyta Łucji w szafie i przejście do Narnii 4.. Unia polsko-litewska w Krakowie.. Rudowłosa Ania wzbudza zainteresowanie Gilberta, który stara się, by zwróciła na niego uwagę.Przygody Tomka Sawyera - plan wydarzeń, Mark Twain, Przygody Tomka Sawyera - streszczenie i opracowanie lekturyPlan wydarzeń Akt I. Karol wyrusza do Doliny Dzikich Róż..

Wpisz w kwadraty odpowiednie cyfry od 1 do 15.20.

Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. 🎓 Uporządkuj podane wydarzenia w kolejności chronologicznej - Zadanie 4: Wczoraj i dziś 5 - strona 961.. Decyzja o wyprawie do Samotnej Góry.. List do prezydenta Warszawy.. Klęska Hegemona.1.. Spotkanie braci w zagrodzie Mateusza.. Spotkanie w gospodzie Pod Zielonym Smokiem i początek podróży.. Ukrycie się czwórki dzieci w szafie i przejście do Narnii 8.. Odwiedziny Gandalfa.. Sprawdzenie materiału pod kątem ich aktualności (starzenie się treści)1.. Odnalezienie skrzyni ze skarbami zrabowanymi przez Niemców.. Odpoczynek w Ostatnim Przyjaznym Domu 6.. Spotkanie z faunem Tumnusem 5.. Szczegółowy plan wydarzeń Pana Tadeusza, Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz - streszczenie, opracowanieUporządkuj podane wydarzenia w kolejności chronologicznej.. Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tego artykułu.. Wysłanie gołębicy z wiadomością dla Sofii.. Ucieczka 9.. Bolesna lekcja.. 23.Zagrożenie.. 24.Plan bitwy.. Kurs latania.. Szalony zjazd Niki.. Rozmowy gości weselnych: Dziennikarz lekceważąco odnosi się do politycznych zainteresowań chłopów; Pan Młody zachwyca się żoną; Poeta flirtuje z Maryną; przybywa Żyd, który chce nakłonić Czepca do zwrotu pieniędzy, ponieważ sam ma dług u Księdza..

29.Uporządkuj plan wydarzeń lektury "W pustyni i w puszczy".

7 grudnia - rozpoczęła obrady NRD-owska konferencja Okrągłego Stołu z udziałem organizacji społecznych i 14 partii; 1990: 18 marca - w NRD przeprowadzono .. Atak tajemniczego napastnika.. Znalezienie pierścienia przez Bilba.. Drużyna znów razem 9.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Uporządkuj wydarzenia w kolejności chronologicznej.. Przygotowania do wyprawy 3.. Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych.. Zwiedzanie domu i zabawa w chowanego 3.. Odkrycie zdrady Gereba.1.Przybycie trójki dzieci z Londynu do domu profesora 2.. Tłumaczenie listu żołnierza napoleońskiego.. Podstęp chłopca.. Zagadki z Gollumem 12.. Podążanie za Gollumem 14.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Pragnienie latania.. Burza a) schronienie w jaskini 7. uporządkuj chronologicznie wydarzenia z książki chłopcy z Placu Broni daje naj.. Wizyta Świętego Mikołaja.. Niespodziewana pomoc harcerzy z obozu.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: szatan z siódmej klasy uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń przedstawionych w powieści w tym celu wypicz numerki 1-13 w kratkachPowrót do grodu..

Uporządkuj chronologicznie plan wydarzeń, korzystając z tekstu lektury ,, Szatan z siódmej klasy,, Wpisz w kwadraciki odpowiednie cyfry od 1 do 15.

Państwo Goblinów: uwięzienie kompanii przez gobliny, śmierć Wielkiego Goblina z ręki Gandalfa,Uporządkuj podane wydarzenia w kolejności chronologicznie .W tym celu wpisz w wolne miejsca cyfry od 1 do 6: Sprowadzenie Krzyżaków do Polski.. Decyzja o wyprawie hobbita do Samotnej Góry.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. Niebezpieczna podróż powrotna.. 26.Erno adiutantem Boki.zapisane w punktach wydarzenia zapisane w formie punktów i podpunktów 3.. 22.Feri Acz wymierza karę braciom Pastorom.. W tym celu wpisz w dowolne miejsce cyfry od 1 do 6; Sprowadzenie krzyżaków do Polski, Unia polsko-litewska w Krewie, Bitwa pod Warną, Śmierć Bolesława Krzywoustego, Wojna trzynastoletnia, Koronacja Kazimierza WielkiegoOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Spotkanie z Gollumem.. Samospalenie Ryszarda Siwca.. Spotkanie z Łamignatem.. Gra w kulki.. Odkrycie tajemniczej krainy przez Edmunda 6.. Wizyta u elfów w dolinie Rivendell.. Podróż do szkoły latania.. Przybycie krasnoludów do norki hobbita i wtajemniczenie go w plan dalekiej wyprawy.. Marsz przez pustynię w kierunku oceanu Historia Stasia i Nel w Port-Said Święta Bożego Narodzenia - pies Saba prezentem dla Nel .Bardzo szczegółowy plan wydarzeń Pana Tadeusza Adama Mickiewicza z podziałem na księgi.. Kradzież chorągiewki.. Dwudniowe wystąpienia społeczne w NRD Śmierć Józefa Stalina3.Burzliwa znajomość Ani i Gilberta - Gilbert Blythe jest starszy od Ani o kilka lat, lecz z powodu zaległości w nauce, uczęszcza do tej samej klasy, co dziewczynka.. Znalezienie czarodziejskiego pierścienia 11.. Byli to dwaj wdowcy - Polak Tarkowski, ojciec czternastoletniego Stasia, i Anglik Rawlison, ojciec ośmioletniej Nel.. Rozwiązanie księgowych nieścisłości szkolnej spółdzielni.. Kradzież fujarki.. Powstanie antysowieckie na Węgrzech.. Przybycie Gandalfa i krasnoludów 2.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Sprawdzenie materiału pod kątem ich aktualności (starzenie się treści)1.. Zamek na Kociej Skale - skarb księcia Świętopełka.. Ferie w Zakopanem.. Nieudany szturm zbójcerzy.. Wędrówka do pieczary Tumnusa 9.. Śmierć Bolesława Krzywoustego.. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. W dwóch sąsiednich domach, w Port Saidzie (miasto egipskie) mieszkali przyjaciele i współpracownicy..Komentarze

Brak komentarzy.