Napisz opowiadanie o chorobie nel
Byli wraz z Nel wolni, ale w głębi Afryki bez map, kompasu, lekarstw, doświadczenia.. Byli wraz z Nel wolni, ale w głębi Afryki bez map, kompasu, lekarstw, doświadczenia.. Pewnego dnia podczas swojej tułaczki Staś, Nel i towarzyszący im Murzyni zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie, bo wyjście z niego zawalił potężny głaz.. „Nie chcę słyszeć żadnych pytań na temat mojego zdrowia.. W tej sytuacji Staś wykazał niezwykły hart duch.. Byli to dwaj wdowcy - Polak Tarkowski, ojciec czternastoletniego Stasia, i Anglik Rawlison, ojciec ośmioletniej Nel.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Zapoznaj się z całą listą materiałów lub przejdź do poszczególnych działów na skróty: Zdrowie i choroba - Wiersze i zagadki; Zdrowie i choroba - Bajki i opowiadania; Zdrowie i choroba - Gry i ćwiczenia online2 tygodnie temu wyszło na jaw, że Andrzej Strzelecki zmaga się poważną chorobą.. W obronie Nel gotów był stawić czoło całemu światu.. W tej sytuacji Staś wykazał niezwykły hart duch.. Ich długotrwała znajomość stworzyła między mężczyznami i ich dziećmi silne więzy.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. zatrzymują się i rozbijają obóz .potem Arabowie zaczeli ich bić i karać za wyrażanie swoich myśli i wypowiedzi.podczas podróży dzieci dostają mało jedzenia i bardzo się boją Staś opiekuje się Nel ..

2010-02-21 13:40:20; Każdej chorobie..?

O jego stanie zdrowia poinformowała córka.. Nel bała się go, gdyż po raz pierwszy widziała jak zabił ze .Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Kiedy dotarł do "Krakowa", podał chorej dawkę chininy.Staś wówczas podjął drastyczną decyzję o zabiciu zwolenników Smaina.. Stan zdrowia dziewczynki zaczynał się poprawiać natomiast Staś zaprzyjaźnił się z Lidem.Napisz opowiadanie choroby nel z pustyni i w puszczy Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. odpowiedział (a) 28.02.2010 o 20:54.. Staś niestety nie dał zbyt dobrego przykładu młodszej Nel chcąc zabić uwięzionego słonia.. 2012-04-23 16:06:52; W pustyni i w puszczy!. Jednakże najciekawszą z nich była ta, która udowodniła jak dzielnym podróżnikiem był młody Staś Tarkowski.. W dwóch sąsiednich domach, w Port Saidzie (miasto egipskie) mieszkali przyjaciele i współpracownicy.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. Nel była zachwycona i zamierzała oswoic słonia, przekonywała, że wielkie zwierzę obroni ich przed drapieżnikami.. Joanna Strzelecka zwróciła się do internautów z prośbą o .Henryk Sienkiewicz napisał ,,W pustyni i puszczy"jest to powieść przygodowa,która chciałabym polecić do przeczytania.Dlaczego?. Napisz o czym jest tekst pt" Żonaodna", kto jest bohaterem ut.. Mężczyzna, ponieważ miał wiele zapasów lekarstwa, dał więc chłopcu parę słoików chininy, pożywienie oraz podarował mu konia, aby jak najszybciej mógł wrócić do Nel..

Napisz opowiadanie o przygodzie Stasia i Nel, gdy zastrzelił Staś Lwa.

Jeden etap podróży Stasia i Nel.. Napisać opowiadanie z rozdziału 24 i 25 o ulewie i ataku lwów w imieniu Nel.Staś opowiedział o Neli i jej strasznej chorobie.. Przeżyli oni wiele przygód.. czasu przeszłego, np. byłem, poznałem itp. pełnisz tylko rolę narratora, a opowiadasz o kimś innym - piszesz wówczas w 3 os. liczby poj., np. był, poznał itp.Staś i Nel podczas swojej niezwykłej podróży mieli wiele przygód, które były niezmiernie ciekawymi i niejednokrotnie zapierającymi dech w piersiach.. Nel choruje na febrę.Wybrałam przygodę o chorobie Nel Pewnego wieczora Nel skarżyła się na brak apetytu i bóle głowy i majaczyła, Staś myślał że Nel tylko żartuje ,ale gdy Nel zaczęła krążyć dookoła ogniska chłopiec przez chwile się zastanowił i powiedział dziewczynce że to mogą być objawy febry .. Zarażenie malarią powodują pierwotniaki ‒ mikroskopijne pasożyty, które w klimacie tropikalnym są przenoszone przez komary.. Nie chcę litości.Podróżnicy docierają do starego wąwozu zablokowanego głazem.. "Człowiek istota pozornie słaba a w rzeczywistości zdolna do rzeczy wielkich" Człowiek przyszedł na świat jako istota zdecydowanie słabsza od wielkich zwierząt jak mamuty czy tygrysy, jednak z biegiem czasu udało mu się udomowić dziką zwierzynę a nawet zaprzyjaźnić się z nią.Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie..

Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.„Informacja o chorobie nic im nie da.

„Młodzi mają ważniejsze sprawy.. „Są za mali, by cokolwiek zrozumieć".. Nie zauważyli jak Nel odchodzi od obozu.Staś i Nel zostali porwani przez strasznych mieszkańców afryki dzieci strasznie się stresują i Staś wpada na pomysł wyżucenia rękawiczek aby mogli ich odnaleźć.. Staś chciał zastrzelić słonia i skrócić jego cierpienia.Zadanie: napisz przygodowe opowiadanie o dalszych losach stasia i nel z ,,pustyni i w puszczy quot plisssss pomóżcieBardzo Nas zadziwił tym ,że gdy przestał być już chełpliwym dzieckiem stał się wtedy odpowiedzialny za Nel.Bardzo dobrze umiał strzelać ze swojego sztucera , którego dostał na gwiazdkę.Dzięki tej sztuce oswobodził Nel,Kalego i Meę od beduinów.Zaopatrywał ich też w pożywienie.Staś był bardzo pomysłowy i sprytny,gdy kazał Nel zrzucić rękawiczki i puszczać latawce.Wszystko to robił ,żeby pozostały po nich ślady dzięki ,którym pan Rawlison i jego ojciec mieli .Staś wówczas podjął drastyczną decyzję o zabiciu zwolenników Smaina.. W obronie Nel gotów był stawić czoło całemu światu.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Pewnego dnia Staś poszedł na polowanie, Kali na ryby a Mea obiadem.. MAM TO NA JUTRO A NIE WYROBIĘ SIĘ ZTYM BO MAM BARDZO DUŻO LEKCJI z góry wielkie dzieki :-) julia10; 5.05.2011 Drużyna Lecha wędrowała bardzo długo w poszukiwaniu miejsca w którym mogli by osiąść.Kiedy w ..

"W pustyni i w puszczy" 2012-04-10 13:43:31; Napisz opowiadanie z dialogiem.

Niepotrzebnie będą się martwić, a i tak w niczym mi nie pomogą".. Pewnego dnia karawana,w której podróżowali przemieszczała się przez wąwóz.Materiały o aktywnym stylu życia - Sport i relaks Materiały o bezpieczeństwie - Bezpieczeństwo dziecka.. woru, o czym opowiada?. Ponieważ jest to nie tylko historia dwójki dzieci lecz również książka pełna opisów krain ,przyrody krajów przez które wędruję Staś i Nel.Moim zdaniem od samego początku trzyma czytelnika w napiciu,od porwania po dalsze przygody.Pisarz poprzez .NAPISZ OPOWIADANIE O LECHU I BIAŁYM ORLE JEST TO W PODRĘCZNIKU DLA KL.5 SZKOŁY PODSTAWOWEJ jutro pójde w świat POMOCY!. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.3.Domyślenie się, że młody Tarkowski i mała Nel zostali porwani przez Fatmę jako karta przetargowa w jej staraniach o połączenie się z mężem Smainem.. Wyjście z niego było zawalone ogromnym głazem.. Dużo punkcików Zadania w załącznikach Na dziś wieczorem, bardzo proszę o .Najczęściej spotykane choroby tropikalne to: Malaria, inaczej nazywana zimnicą lub febrą - to właśnie na nią zachorowała Nel.. Gebhr chciał przenocować.. Mężczyzna podzielił się swoimi zapasami lekarstw, podarował chłopcu również posiłek oraz konia.. Napotykają w nim wycieńczonego głodówką słonia, którego Staś i Kali chcą zabić i zjeść, ale Nel nie pozwala im na to i zamierza zwierzę oswoić.. Nel bała się go, gdyż po raz pierwszy widziała jak zabił ze sztucera ludzi.Chłopiec zarządził, że właśnie w tym miejscu rozbiją obóz.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.napisz opowiadanie o kilku nie przespanych nocach i chorobie Nel.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Staś szybko dotarł powrotem do Neli i podał jej porcję chininy.. Nadają mu imię King (Król).. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Redagując opowiadanie, możesz wybrać jedną z następujących możliwości: jesteś główną postacią i pełnisz rolę narratora - piszesz wówczas w 1 os. liczby poj.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Po długich błaganiach chłopca przez dziewczynkę Staś nie zastrzelił zwierzęcia.Staś opowiedział Lindemu o chorobie małej towarzyszki.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt