Zapisz w formie notatki encyklopedycznej informacje na temat heraklesa
Musisz ją opisać jasno i zrozumiale.. Jego rzymskim odpowiednikiem był Herkules.. Ty masz go w sobie, życia smak na co dzień!Ja powiem krótko: Notatka to najważniejsze informacje na wybrany temat.. Pamiętaj o trójdzielnej kompozycji: wstęp, rozwinięcie, zakończenie.. Kochani, przesyłam nagraną lekcję oraz zdjęcie notatki w formie schematu, który należy wykonać w zeszycie.. Żonaty z Dejanirą, Megarą i Hebe.herakles był synem zeusa i królowej alkmeny,ojciec aby zapewnić synowi nieśmiertelność zabrał go do nieba, położył go przy śpiącej herze aby dziecko mogło ssać pierś.niestety hera obudziła się i odtrąciła chlopczyka.hera nienawidziła heraklesa i prześladowała go przez całe życie.. 1 z kropką na s. 35 (podręcznik).. W 1 maja 1986 roku po wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu (26.04.1986) podawano ludziom płyn Lugola, który zawiera jony jodu.Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. Następnie na podstawie planu napisać opowiadanie.. Ponadto proponuję dlaTemat: Wprowadzenie piosenki pt: „Tak smakuje życie" Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie!. Przepędzenie ptaków stymfalijskich[edytuj] Herakles przepędza ptaki stymfalijskie Szóstym zaś zadaniem Heraklesa było przepędzenie ptaków stymfalijskich, gnieżdżących się w zaroślach na bagnach nad jeziorem Stymfalon w Arkadii..

Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.

Na przesłanie masz maksymalnie dwa dni.. Zobacz inne Encyklopedie i leksykony, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.Notatka - krótki tekst o charakterze informacyjnym, nastawiony na przekaz danych, wyróżniający się zrozumiałością przedstawianych wiadomości: rzeczowością i zwięzłością.. Lubiany przez Zeusa i Atenę, był prześladowany przez zazdrosną Herę.. Z jego historią zapoznacie się w podręczniku na str. 222 - 224.. Dzisiaj poznacie kolejnego mitologicznego bohatera.. Jeśli ogłoszenie dotyczy jakiegoś wydarzenia typu koncert itp., musisz podać najważniejsze informacje, czyli czas i miejsce tego wydarzenia, jego organizatora, a także wszelkie niezbędne informacje dodatkowe, jak np. ceny biletów .Temat: Nasz projekt- wywiad Lekcja nr 1 1.. W ramach wprowadzenia w nastrój wiosenny mam dla Was propozycję piosenki.. Urodził się około roku 935.. Miał błękitne oczy i jasne kręcone włosy.Dwanaście prac Heraklesa (także dwanaście prac Herkulesa) - kara nałożona przez wyrocznię delficką na herosa Heraklesa (w mitologii rzymskiej występuje jako Herkules), za wymordowanie przez niego własnej rodziny.Zadania te miały przewyższać siły jednego człowieka..

Zapisujemy ją w formie graficznej.

Na tej lekcji dowiesz się, co to jest wywiad; po co się go przeprowadza; jakie rozróżniamy typyTemat: Mowa zależna i niezależna.. Władzę po ojcu, Siemomyśle, przejął w latach pięćdziesiątych X wieku, szybko wplątując się w trudną wojnę z zachodnim sąsiadem - związkiem słowiańskich plemion określanych wspólną nazwą Lutyków.. Był najbardziej lubianym i najsławniejszym bohaterem Greków, słynnym z wykonania dwunastu ciężkich prac.. Krótki tekst (skrótowość).. Oto zadania dla Was.. Pytań nie przepisujecie!. Przeczytaj z uwagą „Mit o Heraklesie".. Konieczność wprowadzania skrótów.. Wygląd zewnętrzny Heraklesa stanowił odzwierciedlenie jego osobowości: przystojny, muskularny, wysoki.. Herakles, Alkides, Palajmon - w mitologii greckiej jeden z herosów, syn Zeusa i śmiertelniczki Alkmeny.. Innym razem istniałaby jeszcze w ostateczności możliwość zażartych dyskusji z Magdą (to moja siostra) na temat zespołów młodzieżowych, mody itp. Od dwóch dni jednak Magdy nie ma w domu.. Uzupełnij notatkę o własne pomysły.. Gatunek ten przedstawia jakiś fakt, zawiera elementy streszczenia, opisu, opowiadania i charakterystyki.Powieściopisarz, nowelista, dziennikarz, publicysta..

Po zapoznaniu się z tekstem proszę napisać notatkę w formie planu wydarzeń.

Są u nas wywiady, opinie i felietony.. na s. 36 i wykonajcie ćw.. Urodził się 5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej na Podlasiu, zmarł 15 listopada 1916 roku w Vevey w Szwajcarii.Temat należy zapisać w zeszycie.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .Zapisać w zeszycie w formie notatki graficznej- słoneczko : Możliwości • ułatwiają życie • podnoszą standard życia • pomagają korzystać z zasobów wiedzy • umożliwiają rozwój nauki, wymianę informacji i kontakt na odległość • często podnoszą nasze .. ( temat bardzo na czasie ) Zrobić w zeszycie- nie odsyłać.Tematy do realizacji na okres 27 - 30 kwietnia.. Wysyłając pracę domową zapisz w temacie e-maila przedmiot, swoje imię i nazwisko, klasę oraz datę, której dotyczy wykonana praca (na przykad: Technika, imię i nazwisko, klasa, 25-03-2020).ŻELAZNE ZASADY.. Na podstawie mitu oraz dostępnych Ci źródeł sporządź w dowolnej formie notatkę o tej postaci.. -Przeczytaj mit o Tezeuszu i Ariadnie na str. 228 w podręczniku.. Dużo informacji.. Pierwszy polski laureat literackiej Nagrody Nobla, wielbiony przez pokolenia rodaków za budzenie poczucia narodowej wspólnoty i patriotycznego ducha.. Szczęściara.Forma sketchnotki zależy od Ciebie, możesz wykorzystać strukturę mapy myśli (tytuł pośrodku, od niego promieniście rozchodzą się grube gałęzie, które dzielą się na cieńsze i jeszcze cieńsze)..

Powodzenia!wyślij w formie zdjęcia lub notatki pracę domową.

Na początek zapoznaj się z informacjami o wywiadzie zamieszczonymi poniżej.. Jednak robiąc notatki z lekcji, wykładu czy książki wygodniej Ci będzie zapewne wypisywać słowa kluczowe (w banerach czy ramkach) i wokół nich zbierać najważniejsze informacje .Temat: Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Zostań ekspertem z danego przedmiotu, zarabiaj punkty, wygrywaj nagrody.Encyklopedyczny Atlas Świata już od 76,22 zł - od 76,22 zł, porównanie cen w 30 sklepach.. -Na podstawie mitu wyjaśnij znaczenie wyrażenia "nić Ariadny"( ostatni akapit ) i zapisz wyjaśnienie w zeszycie.Cechy charakterystyczne dla notatki encyklopedycznej: 1.. Poniżej zdjęcie ćwiczenia, które musicie również wykonać w zeszycie, tzn. zamienić mowę niezależną (dialog) na zależną.. Dokładną definicję przeczytajcie na s. 35 w podręczniku.. Znany był z wielkiej siły, waleczności, męstwa, zapaśnictwa i umiejętności wojennych, zwłaszcza celnego strzelania z łuku.. Wysyłając pracę domową zapisz w temacie e-maila swoje imię i nazwisko, klasę oraz datę, której dotyczy wykonana praca (na przykad: imię i nazwisko, klasa, 25-03-2020).Mieszko I (-992) - książę z dynastii Piastów, pierwszy chrześcijański władca Wielkopolski.. Klasa 5b 27.04.2020 Lekcja 134 Temat: Wyczyny Heraklesa.. Otwórzcie zeszyt ćw.. Sporządzoną notatkę prześlijcie do oceny dzisiaj na mój adres.. Udało jej się załapać na obóz w Sudety.. W walkach stracił jednego z braci, a dla .Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. -Kim był Minotaur?. Na początku spróbujmy stworzyć własną, kreatywną definicję słowa „nowoczesność".. Przepisz do zeszytu: Pomysł na lepszy .Odrabiaj swoje zadania domowe szybko i sprawnie.. syn zeusa pokazał swoją wielką siłę mając 10 miesięcy ,jego ama .Herakles to grecki heros, syn boga Zeusa i śmiertelnej kobiety Alkmedy.. Najczęściej używane: tzn. = to znaczy m.in. = między innymi jw.. Wydrukujcie proszę tekst i wklejcie do zeszytu pod tematem który zapisany jest wyżej.. Kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, kompetencje w zakresie wielojęzyczności,W kinie sezon ogórkowy, a biblioteka zamknięta z powodu remontu.. Zanim zaczniesz pisać, zastanów się dobrze, jaka sytuacja jest powodem do napisania ogłoszenia.. 2.6) tworzy spójne wypowiedzi w następujących formach gatunkowych: wypowiedź o charakterze argumentacyjnym, referat, szkic interpretacyjny, szkic krytyczny, definicja, hasło encyklopedyczne, notatka syntetyzująca.. Herakles miał wykonać dziesięć takich prac, ale dwie nie zostały zaliczone, więc ich ostateczna liczba .W podzięce Herakles obsadził go na tronie Elidy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt