Napisz która jest godzina it's three o'clock
W amerykańskim angielskim używa się również formy after zamiast past.. half past.. Jeżeli opisujemy godziny pełne (na przykład: jest godzina pierwsza) to robimy to w następujący sposób: 1 00 - it's one o'clock (jest pierwsza) 4 00 - it's four o'clock (jest czwarta)Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu Drogi Uczniu klasy 3!. - Jest jedenasta w nocy.. Pytamy się o godzinę jednym z dwóch podstawowych zwrotów oznaczających Która jest godzina?. Godziny z minutami Aby podać godzinę z minutami , używamy wyrażeń ze słowami past/after ( po którejś) oraz to ( do którejś) .Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Powtórzmy jeszcze raz.. Ta tablica wyników została wyłączona, ponieważ Twoje opcje różnią się od opcji właściciela zasobu.O której jest obiad?. - O czwartej.. wymawiamy jako „three oh five" lub „three oh six", podobnie jak słowie „o'clock".. Podawanie godziny po rosyjsku.. Jeśli jest „w pół do", mówimy It's half past (dodajemy godzinę).. Ta tablica wyników została wyłączona przez właściciela zasobu.. używamy przed południem PM (p.m) uzywamy po południu 3am = Three o'clock in the morning.. - Jest kwadrans po piątej po południu.. - Jest trzecia po południu (piętnasta) It's eleven o'clock p.m.. (z łaciny ante meridiem - przed południem) i " p.m.". Odpowiadając na to pytanie używamy schematu Es ist ____ Uhr..

• mówi, która jest godzina It's four o'clock.

Ćwiczenia str. 103 zad.. Odpowiedz na pytania według wzoru.. Gdy jest piętnaście po, lub za piętnaście używamy słowa quarter, co oznacza kwadrans.a quarter to three - 14:45.. Odpowiedzi zapisz w .O'clock (on the clock - na zegarze) używa się jedynie z pełnymi godzinami.. Zadanie premium.. Oglądaj .. - Jest 10.30.. Już wiemy, jak powiedzieć pełną godzinę.. W języku angielskim żadko używa się 24 godzinnego trybu, powszechny jest 12 godzinny AM (a.m.). W przypadku chcemy podać godzinę z minutami od 30 do 59 , używamy słowa vor , gdyż są to minuty brakujące do jakiejś godziny.Napisz która jest godzina po angielsku : 18:15 - Quarter past six 3:45 - 10:30 - 9:00 - .. half past ten nine o'clock a i jeszcze 3,45 to będzie quarter to four 0 .Która godzina po niemiecku.. pokaż więcej.. W zależności od pory dnia możemy również użyć zwrotów " a.m.". Napisz w zeszycie dwa przykłady dla utrwalenia: 4.00- It's four o'clock.. 3pm = Three o .Godziny po rosyjsku.. 2014-06-06 18:26:36 Napisz po angielsku słownie która jest godzina 2018-02-26 21:49:04 Napisz słownie ,która jest godzina .Która godzina?. Wariant 2 - Uczeń opisuje, która godzina jest na podanych zegarach.Odpowiadając na pytanie 'Która godzina?'.

Która jest godzina po rosyjsku.

- Jest piąta rano.. Natomiast żeby powiedzieć, że jest wpół do pierwszej, drugiej, itd., mówimy, że jest „połowa po poprzedniej pełnej .It's one o'clock (one a.m.).. (z łaciny post meridiem - po południu) np.:Jeśli liczba minut zawiera się między 31 a 59, używamy słowa to - do.. Napisz dwa przykłady.. I have breakfast at seven o .- Która jest godzina?. - Jest czwarta.. (Jest trzecia czterdziści pięć po południu)Ta tablica wyników jest obecnie prywatna.. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę główną serwisu odrabiamy.pl (przykład) 1. half past one.. 3 - popatrz na zegary I dokończ zdania.. Co wpisać pomiędzy Es ist ____ Uhr?. Określanie czasu w języku rosyjskim.. Kliknij przycisk Udostępnij, aby ją upublicznić.. half past - "pół godziny po" - polskie "wpół do" nie do końca odpowiada angielskiemu half past.. Jeśli godzina jest pełna mówimy It's (dodajemy godzinę) i dodajemy o'clock.. • mówi, o której godzinie są posiłki Lunch is at one o'clock Uczeń rozumie wypowiedzi ze słuchu: • Rozumie ogólny sens tekstu • Wyszukuje informacje szczegółowe • Śpiewa piosenkę Uczeń rozumie krótkie , proste wypowiedzi pisemne: • rozumie .pełne godziny..

- Która jest godzina?

- Jest dokładnie czwarta rano.Napisz słownie podane cyfry.. Obejrzyj kolejny filmik -tym razem zobacz jak podajemy połówki godzin.. - Jest jedenasta przed południem.. Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo.Zapraszam na lekcje angielskiego z serii My English.. A teraz nauczymy się powiedzieć wpół do .. Po polsku gdy mówimy "wpół do dwunastej", mamy na myśli godzinę 11:30, czas odliczamy do najbliższej pełnej godziny.Napisz, która jest godzina.. Zobacz i napisz.. Wczoraj, przedwczoraj, jutro, pojutrze po rosyjsku.Pm - godzina popołudniowa (tak zapisuje się godziny popołudniowe, po godzinie 12) A teraz przejdźmy do samych godzin.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Aby wyrazić pełną godzinę podajemy cyfrę odpowiadającą danej godzinie i opcjonalnie używamy zwrotu o'clock (co oznacza " on the clock " - na zegarze).. - O której godzinie zaczyna się film?. .Start studying Czas Oficjalny: Która jest godzina?. Pełne godziny podajemy mówiąc: It's ____ (tutaj liczba wskazująca godzinę) o'clock..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt