Opisz weekend po niemiecku w czasie przeszłym
Przedstawiamy Wam opis wakacji po niemiecku w czasie teraźniejszym Präsens oraz przeszłym Perfekt.Przydatność 80% Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo.. poleca 81 % .. Czas czytania: 1 minuta.. W weekendy czasem kładę się spać później, ale tylko jeśli wychodzę ze znajomymi.Opisz 7 dni wakacji w czasie przeszłym w języku niemieckim.. Pomagałem w ogrodzie wtorek 1.Pobierz: napisz opis dnia po niemiecku w czasie perfekt.pdf.. 2015-04-28 18:28:18; Opisz DŁUGO swój poprzedni dzień po niemiecku i polsku 2016-09-29 15:22:08; Opisz mój dzień po .W szkole napisałem dwie klasówki.. Ponadto podstawowe formy, które tworzą ten czas przeszły, używane są również w innych konstrukcjach gramatycznych.Opis wakacji po niemiecku - wzór z tłumaczeniem.. W sobote rano posprzątałam dom i wybrałam sie z mamą na zakupy.Mein Wochenende - wypracowanie po niemiecku w czasie przeszłym Perfekt.. Po koncercie kupiłyśmy płyty tego zespołu.. Czas przeszły Perfekt jest czasem złożonym ze słówka posiłkowego haben lub sein oraz z imiesłowu Partizip II czasownika właściwego.. Partizip II czasowników regularnych : ge + temat czasownika + t, np.: ge + mach + t - gemacht Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.W czasie weekendu zarówno pionierzy, jak i zainteresowani z zapałem zabrali się do przygotowania miejsca..

Język niemiecki - opis weekendu w czasie przeszłym.

Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Opisz w czasie przeszłym " Perfekt" swój wczorajszy dzień [10 znań] Po niemiecku 2012-02-06 21:40:52 Co robiłeś w poprzedni weekend napisz po niemiecku w czasie przeszłym perfekt 2012-12-07 19:06:19Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo .. Po południu poszłam do domu.. A mianowicie: czas przeszły Perfekt oraz Plusquamperfekt, które są czasami złożonymi.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Opis dnia po angielsku: przysłówki częstotliwości .. Wrociłam pożno więc odrazu poszłam spać.. Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. 2011-12-14 20:47:10 Co robiłeś w poprzedni weekend napisz po niemiecku w czasie przeszłym perfekt 2012-12-07 19:06:19Opisz weekend po Niemiecku w czasie Perfekt (przeszłym) Na jutro!. Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr E-mail.. Jeździłem na rowerze po lesie 4.. W piątek po szkole wyszłam z przyjaciółmi do kina i na lody.. Później sprzątnąłem mój pokój i zjadłem kolację.. — Przeczytaj też wpisy o czasie przeszłym .Czas przeszły Imperfekt to nazwa niemieckiego czasu przeszłego prostego..

... czas Perfekt weekend Wochenende wypracowania.

Czasownik „essen" wędruje na sam koniec zdania jako Partizip II:Opisz swój dzień w czasie przeszłym Perfekt po niemiecku?. Poszedłem do łazienki i wziąłem prysznic 3.. Przykładowy opis wakacji w języku niemieckim.Przestawiamy słownictwo, które pomoże nam opisać nasz dzień po angielsku.. Präteritum to czas, którym się dziś zajmiemy.Przydatność 65% List z wakacji po niemiecku w czasie Partizip II (przeszłym) Berlin, den 13.12.2009 Liebe Ania, meine Sommerferien habe ich in Wien verbracht.. Jego druga nazwa brzmi Präteritum.. Zazwyczaj chodzę spać o 11:30 w dni powszednie.. Na lekcji w-f grałem w koszykówkę.. ( niemiecki ) 2011-05-22 15:06:49Przydatność 80% Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo.. Dann bin ich in die Schule gegangen.Czas przeszły Perfekt to forma czasu przeszłego, która jest najczęściej używana w języku niemieckim.. Jestem w liceum, niemieckiego uczę się dopiero 2 rok, ale niestety na poziomie rozszerzonym i język ten sprawia mi wiele kłopotów.Czasy w niemieckiej gramatyce: teraźniejszy, przyszłe i przeszłe.. Grałem w karty z siostrą 5.. Zjadłam obiad.. Każde zdanie ma zawierac 7 zdań.. Ja i nia świetnie sie bawiłyśmy.. W domu odpoczywałam.. Dla przykładu, w języku niemieckim nie rozróżniamy tego, czy ktoś wykonywał czynność jedzenia przez chwilę, czy przez dłuższy czas..

Przykład opisu ostatnich wakacji po niemiecku.

Chciałabym aby brzmiał on : W ostatni weekend bardzo duzo się działo.. 2011-06-02 15:21:51; Opisz dzień jakiegoś sportowca po Niemiecku (10zdań 1 kl. gimnazjum) 2016-03-06 13:53:08; Opisz swój dzień po niemiecku w 20 zdaniach !. Z góry dziękuje ;) Poniedziałek 1.. To był najlepszy koncert w moim życiu.. O 23 poszedłem spać.. W domu zjadłem obiad, potem zrobiłem moją pracę domową.. 63% Język niemiecki formy czasowników w Imperfekt i Partizip Perfekt; 82% Opis dnia w czasie perfekt; Polecane teksty: 81% Odmiana rodzajników i zaimków ; 82% List formalny do firmy .Opisz swój dzień po niemiecku w czasie Perfekt .Napisz 10 zdań po niemiecku o swoich wakacjach w czasie przeszłym.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam.. W tym wpisie znajdziecie także trzy przykładowe opisy dnia po angielsku.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. 2009-05-31 12:41:05 opis choinki po angielsku 2010-12-20 15:27:52Opowiadanie o wakacjach to jedno z podstawowych zadań dla uczących się języka obcego.. Składają się one z dwóch części, z czasownika posiłkowego oraz imiesłowu czasu przeszłego Partizip II.W języku niemieckim nie znajdziemy czasów, ciągłych takich jak w języku angielskim..

2011-04-17 14:38:07 Zapisz zdania w czasie przeszłym Perfekt ?

W obu przypadkach używamy czas przeszły prosty Präteritum.. 25 kwietnia 2010 Odsłon: 24 924 3 komentarze.. Zrobiłam zadanie domowe.. Jeżeli chcesz powiedzieć to samo zdanie w czasie przeszłym Perfekt, musisz na drugim miejscu w zdaniu wstawić odmieniony czasownik posiłkowy.. Łukasz Tyczkowski.Opisz mi swój poprzedni dzien w czasie przeszłym perfekt (j.niemiecki).. Szczególnie w języku mówionym.. Präteritum używa się przede wszystkim w w języku pisanym (gazety, prace naukowe, ale także oficjalny e-mail ) lub języku mówionym oficjalnym (wiadomości w telewizji czy radiu)Muzyka grała bardzo głośno.. Wieczorem grałem na komputerze i czytałem książkę.. Proszę o przetłumaczenie i ew sugestie :) btw.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Opisz swój dzien w czasie imPerfekt czyli chyba w.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Skosiłem trawe w ogrodzie 6 Umyłem samochód taty 7..Komentarze

Brak komentarzy.