Przygotuj się do napisania sprawozdania z filmu lub spektaklu
Zapoznaj się uważnie ze wskazówkami.. Zakończmy własnymi refleksjami na temat przeżytych doświadczeń.. Dnia 21 stycznia 2011 roku nasza szkoła zorganizowała dla klas szóstch wyjazd na przedstawienie teatralne pt. "Ten Obcy".. 3.gdzie odbywał się spektakl (nazwę teatru, festiwalu teatralnego) informacja o reżyserze, rodzaj przedstawienia teatralnego: tradycyjne (z podziałem na akty, kurtyną itd.. Bartosz - 19 lipca 2018 godzina 11:23 0.. Są to powszechne zasady, które możemy zastosować, gdy będziemy pisać sprawozdanie z filmu, z praktyk, sprawozdanie z lektury lub sprawozdanie z wycieczki do teatru.. Robi się z tego lista suchych faktów.Sprawozdanie z przedstawienia pt. ,,Mały Książę",,Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" A.de Saint Exupery.. Zakończenie, zawierające podsumowanie i ocenę.. Przeczytaj informacje, które znajdują się w chmurce.. Wykorzystaj podane wskazówki.. Spektakl ten miał miejsce w Konińskim Domu Kultury.Dowiedz się jak napisać sprawozdanie, jakie występują rodzaje sprawozdań, jaki układ zastosować, zapoznaj się ze wzorami i przykładami tekstów.. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Jagodowie pod opieką mgr Janiny Kowalczyk przygotował uroczystą akademię bożonarodzeniową, na którą zaproszeni zostali nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska.Sprawozdanie to jedna z form pisemnych, których tworzenie ma na celu przedstawienie wydarzeń.Sprawozdanie powinno, więc zawierać dokładne informacje o danym zdarzeniu, a także opinię autora..

Sprawozdanie z filmu lub spektaklu.

Budowa.. Mam .Rysownicy z Dream Works „wyczarowali" lasy i zamki, jakich jeszcze nie widziałem w żadnym filmie.. W pierwszym akapicie powinno zostać zapisane, jaki charakter ma wydarzenie, zostać wymieniona jego nazwa lub .3.. Sprawozdanie (etap szkolny) Sprawozdanie to chronologicznie uporządkowana relacja z wydarzeń (rejestrowanych z pozycji świadka lub uczestnika) albo odbioru wytworów kultury.Napisz sprawozdanie z ostatnio obejrzanego filmu 2013-03-03 21:33:34 Napisz sprawozdanie z filmu pt. zemsta 2013-01-27 19:29:36 Napisz krótkie sprawozdanie z wycieczki do ogrodu zoologicznego?. „Shrek" jest naprawdę dobrym filmem, a świadczy o tym zabawnie i pomysłowo napisany scenariusz i wspaniały głos polskich aktorów.. 1,2 /82 b) 3/83 i 5/85 Do kolejnej lekcji przygotuj wypełnione karty pracy - uzupełniane podczas seansu filmowego .Sprawozdanie z filmu/spektaklu Celem sprawozdania z lektury, filmu czy spektaklu jest przede wszystkim zaprezentowanie informacji dotyczących analizowanego dzieła oraz wyrażenia opinii na jego temat.. Jak napisać recenzję?. Chronologiczne przedstawienie faktów (po kolei).. Zapoznaj się z informacjami, które znajdziesz na padlecie:Sprawozdanie z wyjazdu do teatru Dnia 18.11.2015 r. razem z moją klasą pojechaliśmy na spektakl pt.,,Ania z Zielonego Wzgórza" do Teatru Kameralnego w Domu Kultury LSM..

Napisać swoją opinię na temat obejrzanego filmu lub spektaklu.

Jeżeli chodzisz jeszcze do szkoły, to na pewno uczono Cię, że recenzję zaczynamy od opisania przedmiotu recenzji.. W sobotę.. Sprawozdanie warto zacząć od przedstawienia ogólnych informacji o wydarzeniu.. Rodzeństwo Maryla i Mateusz Cuthbert chcą zaadoptowaćKiedy obejrzymy film lub spektakl, możemy zrelacjonować to wydarzenie w formie SPRAWOZDANIA.. Zapoznaj się ze słownictwem stosowanym w sprawozdaniu i zapisz je w zeszycie.. Zapoznaj się z instrukcją pisania sprawozdania z filmu lub ze spektaklu oraz przydatnym słownictwem - podr., strona 131.. Słowa, które mogą być przydatne w napisaniu sprawozdania np.: wstęp: przedstawienie odbyło się, seans miał miejsce, to film należący do gatunku, film jest ekranizacją powieści, spektakl powstał na podstawie, film w reżyserii.. opis dzieła: Film przedstawia przygody…, Akcja toczy się…, Bohaterami są… .lub spektakl był przez Ciebie oglądany Opis dzieła: główne wydarzenia, temat Informacja o zastosowanych środkach wyrazu, np. o muzyce Twoja opinia na temat filmu lub spektaklu Napisz sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne .. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. 2011-02-24 17:08:05Napisz sprawozdanie z wycieczki do teatru ..

Sprawozdanie z filmu — przykład.

Na niej stały takie rzeczy jak: szałas, stoisko drewienek do ogniska i ławeczka.. - WSTĘP.. Następnie przeczytaj przykładowe sprawozdanie z .Pomocy!. ROZWINIĘCIE.. ), awangardowe (np. odbywa się między rzędami widzów, do udziału w przedstawieniu zachęcana jest publiczność, wszystko sprawia wrażenie happeningu).Propozycje wykorzystania filmu w realizacji podstawy programowej z języka polskiego dla klas 4-8 szkoły podstawowej Opracowanie przygotowane przez Zespół Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej, Pałac Młodzieży im.. Uważnie przeczytaj przykładowe sprawozdanie z filmu Był sobie pies (strona 132), następnie wskaż wstęp, rozwinięcie i zakończenie oraz informacje, jakie powinny znaleźć się w każdej z nich.Jak napisać recenzję - filmu, spektaklu, koncertu czy książki?. Przeczytaj w podręczniku na stronie 112. zasady redagowania sprawozdania z filmu i spektaklu: jakie informacje powinny znaleźć się we wstępie, rozwinięciu i zakończeniu (trójdzielna kompozycja).. Praca z zeszytem ćwiczeń: a) zad.. Pamiętaj o trójdzielnej .Trudno oprzeć się wrażeniu, że Bartłomiej Chochoł-rencista to znany z innych „Fug" (i z „Chochołów" także) Łukasz Wicher - malarz i alkoholik; człowiek sukcesu to być może wuj Piotr (architekt z „Fugi II") lub jego syn Paweł z „Chochołów" (inżynier, jedyny, któremu z najmłodszego pokolenia bohaterów, udało .Napisz recenzje wybranego filmu , spektaklu teatralnego , książki , koncertu lub innego wydarzenia zwiazanego z biezacym zyciem kultularnym - ogólne przedstawienie recenzowanego utworu , wydarzenia itp. - szczegolowe omowienie waznych elementow prezentowanego uteoru , wydarzenia itp. - wydazenie opinii , refleksje na temat utworu , wydarzenia itp. , ewentualnie sugestie skierowane do odbiorcowKształcenie językowe: sprawozdanie z filmu i spektaklu • wymienić elementy, które powinny się znaleźć we wstępie, w rozwinięciu i w zakończeniu sprawozdania • podjąć próbę napisania • stworzyć plan sprawozdania ostatnio obejrzanego filmu lub spektaklu • zredagować podaną formę wypowiedzi • stosować się do .Sprawozdanie z filmu i ze spektaklu, plik: sprawozdanie-z-filmu-i-ze-spektaklu.htm (text/plain) NOWE Słowa na start!.

Analiza przykładowych sprawozdań z filmu -s. 112-3 5. cw.3/114 i ćw.

Ludwika Solskiego na przedstawienie pt. ,,Mały Książę''.Sprawozdanie z wyjazdu do teatru na "Zemstę" Dnia 29 kwietnia 2008 roku nasza szkoła wybrała się do teatru na adaptację lektury Aleksandra Fredro "Zemsta".. WSTĘP.. Kolejny akapit.. Przedstawienie było oparte na motywach książki Lucy Maud Montagomery pt.,,Ania z Zielonego Wzgórza".. Ogólnie scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane a aktorzy wspaniale grali swoje rolę.. Mam zadanie z niemieckiego na jutro!. Jeżeli był to spektakl, to piszemy gdzie, kiedy go widzieliśmy.. Pod Teatr dowiozły nas 3 autokary i 21.. Wykonaj zadanie 3 oraz 4 ze str. 192. czy przerażeni Temat 2: Jak napisać sprawozdanie z filmu lub spektaklu?. Przygotowała: Anna Stasiak.. Ten spektakl bardzo mnie się podobał.. ZAKOŃCZENIE.. Otwórz podręcznik na stronie 132.. • Przybliż okoliczności, w których film lub spektakl był przez Ciebie oglądany.Zakończenie.. Zobacz też: Tylko u nas!. Podajemy wszelkie informacje związane z twórcami… Nudne, nie?. Godzina zbiórki pod szkołą była ustalona na 8:30. .. Dla czytelników dużo bardziej przydatne są te recenzje, w których daną rzecz lub usługę porównuje się z inną rzeczą lub usługą na rynku.1.. Proszę o pomoc!. Akcja odbywała się na scenie, która przedstawiała wyspę.. J. Tuwima W części podstawy programowej określającej warunki i sposób realizacji wymagań czytamy: Klasy IV-VIII szkoły podstawowej to okres kształtowania sposobów .- po okrzykach, zawołaniach, stanowczych żądaniach lub stwierdzeniach, których ważność pragniemy podkreślić.. tj 19 grudnia 2019 roku, wybraliśmy się z przyjaciółmi do lokalnego kina "Okienko", na film "Iluzja".Przydatność 75% Napisz sprawozdanie z wycieczki do teatru .. To historia o prawdziwej miłości, z trudem rodzącej się .Sprawozdanie z wydarzenia - z akademii szkolnej "Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…" 17 grudnia br. liczba pobrań: 3248 zaktualizowany: 2020-10-01 .Wie o tym doskonale Lasse Hallström.Znany szwedzki reżyser otworzył sobie wrota do Hollywoodu komediodramatem "Moje pieskie życie", a po latach potwierdził klasę wzruszającym "Mój przyjaciel Hachiko".Teraz nakręcił film "Był sobie pies".Gdyby nie autentyczna miłość Hallströma do czworonogów, ekranizacja książki W. Bruce'a Camerona, w której cała historia opowiadana jest z .. Dnia 28 kwietnia 2015 roku uczniowie klas 4-6 wybrali się do Tarnowskiego Teatru im.. Zadanie 18a i 18b ze strony 47 książka język niemiecki punkt 6 2021-02-04 18:10:09; Miał ktoś wypracowanie o Małym Księciu że miał z Różą podróż poślubną?. plis muszę się czymś zainspirować bo sie juz nie wyrabiam z wypracowaniami 2021-02-04 15:08:44; Sprawdź, Jakich spółek jest najwięcej na rynku.Dodatkowe informacje (miejsce, data wydarzenia, oraz z kim w nim uczestniczyliśmy).. Muzyka bardzo dobrze uzupełnia obraz..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt