Uzupełnij pytania zaimkami pytającymi
"TEIL 1 - CZĘŚĆ 1 Rodzaje pytań.. 4… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Pytania w języku niemieckim mogą składać się z przyimka oraz zaimka pytającego.. Podobnie jak w języku polskim, pozwalają na wskazanie podmiotu zapytania.. Wskazuje na właściwości wyrazu, który określa, odpowiadając na pytania: jaki?, czyj?, który?, ile?. 6.W.. are those boys ?Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. (niemiecki) 2011-05-26 21:05:14 Zaimki dzierźawcze- Uzupełnij zdania NIEMIECKI 2012-02-14 13:57:40 Uzupełnij zdania brakującymi orzeczeniami.Co to jest przydawka?. Rozróżniamy 2 rodzaje pytań: pytanie zamknięte: wymaga jedynie odpowiedzi tak/nie, pytanie otwarte (W-Frage): zaczyna się od zaimka pytającego.Pytania po niemiecku - najważniejsze informacje w skrócie.. O tym, jakiego przypadku wymaga dany przyimek dowiesz się w odpowiednim dziale.Uzupełnij zdania odpowiednimi zaimkami.. Przykład: Voilà un bar.. Żeby zadać pytanie w języku niemieckim, masz dwie możliwości.Możesz albo zadać pytanie, na które odpowiedź brzmi tak/ nie (Ja/Nein Fragen), a możesz też podpytać o szczegóły za pomocą tzw W-Fragen.Zrozum celownik niemiecki (Dativ) Proste wyjaśnienie Tabela Odmiana - rodzajnik, przymiotnik, zaimek, rzeczownik w celowniku niemiecki lll kliknij tutajBudowa pytań dla początkujących.Ćwiczenia: zdania zaimkiem OÙ..

2010 ...Uzupełni pytania zaimkami pytającymi .

…Zaimek to odmienna część mowy, która zastępuje inne, takie jak rzeczownik, przymiotnik, liczebnik i przysłówek.W zależności od tego, którą część mowy zastępuje zaimek, odpowiada on na różne pytania, a więc zaimek stosowany w zdaniu zamiast rzeczownika, będzie odpowiadał na pytanie: "kto, co?. (np. z czego dany przedmiot jest zrobiony).Uzupełnij odpowiedzi pasującymi do pytań zaimkami dzierżawczymi w odpowiednim przypadku (j. niemiecki ) 2019-01-10 19:06:37 Uzupełnij dialogi odpowiednimi formami czasowników w czasie Past Continuous.Pytania i zaimki Pytania i odpowiedzi Zaimki względne Przeczenie.. Aby na nie odpowiedzieć, musimy dysponować pewną wiedzą - w przeciwieństwie do pytań zamkniętych , na które odpowiedź często sprowadza się do jednego słowa.Gdy tworzymy pytania z użyciem zaimków pytających, wskakują one na początek zdania.. Przyjrzyjmy się teraz każdemu z nich po kolei.. Uzupełnij pytania podanymi zaimkami pytającymi Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Jeśli pytamy o osoby, na pierwszym miejscu występuje przyimek a zaraz za nim zaimek pytający wer (kto) w odpowiednim przypadku.. Koniugacja.. Zaimek QUÉ tłumaczy się najczęściej jako co, ale może znaczyć też jaki, który..

Na jakie pytania odpowiada?

Mein Kopf tut .. auch weh.Zdania pytające z zaimkami pytającymi - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Umieszcza się je na początku zdania, a następnie stosuje się szyk przestawny orzeczenie + podmiot (np. Wo wohnst du?Uzupełnij zdania zaimka pytającymi: hvem, hvem sin, når, hvordan, hvilken.. Hvem sin ryggsekk er det?Zaimki pytające niemiecki - do czego są ci potrzebne?. Zaimki pytające w języku niemieckim.. 2010-10-01 16:59:22; ułuż 4 zdania zaczynaące się od czy i 6 zdan z zaimkami pytającymi dziękuje z gury 2010-11-16 15:41:22; Uzupełnij zdania brakującymi zaimkami względnymi.. Polecenie: Wähle das richtige Interrogativpronomen aus.Na jakie pytania odpowiada zaimek,przyszłówek,przyimek,spójnik,liczebnik 2011-09-08 15:58:52 Na jakie pytanie odpowiada zaimek ?. Przydawka to inaczej część zdania opisująca właściwości osób, przedmiotów lub zjawisk nazwanych w zdaniu przez rzeczownik lub zaimek rzeczowny..

2014-03-07 21:02:10; Uzupełnij zdania zaimkami dzierżawczymi.

, Co nazywa .. - C'est un bar où on peut bien manger.Odpowiedź na takie pytanie wygląda tak samo, jak w Present Continuous; Pytanie szczegółowe: Zaimek pytający + odpowiednia forma czasownika "be" + podmiot + "going to" czasownik w formie podstawowej + reszta zdania (z opuszczeniem części, o którą pytamy).. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Uzupełnij zdania zaimkami pytającymi: Wer?. oraz z czego?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt