Do podanych wyrazów dopisz słowa o podobnym znaczeniu z rz po spółgłoskach
2012-12-05 15:00:22; Dopisz po dwa przykłady wyrazów , w których piszemy rz po spółgłosce np : b-brzuch , dobrze , brzoza .. Mamy bowiem kilka wyrazów, ale znaczenia ich są takie same lub podobne, bliskie.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Wyrazy o podobnym znaczeniu do wyrazu hałas 2012-04-18 13:13:53 w podanym tekscie zastap wyrazy w nawiasach slowami o podobnym znaczeniu zawierajacym rz. 2017-10-25 17:27:51 Mam prośbę.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Po skrótach oznaczających zagraniczne jednostki monetarne kropkę należy postawić.Uzupełnianie brakujących wyrazów w zdaniach na temat opowiadania z podręcznika.. Rozwiązywanie krzyżówki 118.. Sformułuj definicje wyrazów: np. apatyczny- człowiek przygnębiony, czujący niechęć do życia pesymista-tolerancyjny-pedant-choleryk-subtelny-erudyta-melancholik-sangwinikPisownia wyrazów z „rz" po spółgłoskach i w zakończeniach "- arz" ,"-erz".. Przykłady: zł (złoty), gr (grosz).. tolerancyjny,wielkoduszny.. W razie trudności pomóż sobie .Zadanie: 1 do podanych wyrazów dopisz wyrazy w przeciwnym Rozwiązanie:zad 1 dobry gt zły przyjemna gt nieprzyjemna, przykra, uciążliwa twarde gt miękkie łagodny gt agresywny, surowy ciekawa gt nieciekawa, nudna wolne gt zajęte lub wolne gt szybkie zad 2 lekki ciężki wysoka niska jasny ciemny smutny wesoły daleko blisko zad 3 wyrazy, których możesz nie znać ekspedycja tułaczka .Ułóż historyjkę, w której zastosujesz siedem wyrazów z rz pisanym po spółgłoskach i siedem wyrazów z rz występującym w zakończeniach wyrazów..

... Do podanych wyrazów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu- muszą zawierać literę „u".

okno i balkon wychodzą na.. ulicę, a pozostałe dwa okna na .Zad.. hałas-w dorosły-d nieładny-b zerknąć-s zawołanie-o posłuszny-g zdarzenie-p ocieplić-o spoglądać-pZobacz 1 odpowiedź na pytanie: Na podstawie podanych wyrazów skojarz i zapisz słowa z rz po spółgłosce.. Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Do podanych wyrazów dopisz słowa o podobnym znaczeniu z rz po spółgłoskach.Dla ułatwienia zapisano pierwsze litery wyrazów.do podanych wyrazów dopisz słowa o podobnym znaczeniu z rz po spółgłoskach .dla ułatwienia zapisano pierwsze litery szukanych wyrazów .. 7 str. 66 W podanym tekście zastąp wyrazy i wyrażenia w nawiasach słowami o podobnym znaczeniu zawierającymi rz. Zad.. 1.pielęgniarka,ukłucie,igła - 2.sklep,obsługa .Do podanych wyrazów dopisz inne ich formy , usasiadniają ich pisownie; małżeństwo , oranżada, sierżant zadanie dodane 23 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika młoda1997 ( -1,360 ) [Gimnazjum]Podaj możliwie dużo wyrazów, w których po spółgłoskach: p,k,ch,w,j piszemy sz. 2010-11-22 21:33:55 Imiona rz po spółgłoskach ?. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:1.. W puste miejsca wpisz wyrazy z ramki w odpowiedniej formie.. Jeżeli jeden z wyrazów jest wyrazem obcym, a drugi jest jego ścisłym odpowiednikiem w języku.Zadanie: do podanych wyrazów dopisz wyraz pokrewny Rozwiązanie:zademonstrować pokazać, dać zobaczyć komfort wygoda konstruowanie konstrukcja nonsensowny sensowny konfiguracja figuracja kompletować komplet konfitura konfigurować kombinator kombinować producent produkowaćDo podanych wyrazów dopisz po dwa przykłady: wyrazów o znaczeniu podobnym: czysty -.,..

Uzupełnianie rymowanki wyrazami z „rz" po spółgłoskach.

wyrazy to posłuszny-g zdarzenie-p ocieplić-o spoglądać-p pudełko-sPomóżcie mojej siostrze z klasy 4a Do podanych wyrazów dopisz słowo o podobnym znaczeniu z rz po spółgłoskach.Dla ułatwienia zapisano pierwsze litery szukanych wyrazów.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Po śladach wiosny.64 Wypisywanie oznak nadchodzącej wiosny na podstawie tekstu z podręcznika i obserwacji.Słownik synonimów do wyrażenia wyraz o podobnym znaczeniu.. Nazywanie kategorii wyrazów.. Podkreśl w swojej wypowiedzi zastosowane wyrazy z rz. 2010-04-08 16:35:50Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. - Wyrazy o znaczeniu przeciwnym - SPDP w ZS7 - odszukaj SYNONIMY (wyrazy o podobnym znaczeniu) W naszym słowniku synonimów języka polskiego dla wyrażenia wyraz o podobnym znaczeniu znajdują się łącznie 4 synonimy.Synonimy te zostały podzielone na 1 grupę znaczeniową.W przypadku wyrazów bliskoznacznych sytuacja jest odwrotna..

Wyrazy z rz po spółgłoskach.

Niektóre pary wyrazów mają znaczenie identyczne.. 8 str. 66 Wypisz przykłady wyrazów z rz występującym po danych spółgłoskach: d, t, g, k, w .. 🎓 Do każdego z podanych wyrazów podstawowych dopisz wyraz pochodny i podkreśl formant: - Odrabiamy.plSynonimy - dopasuj do siebie wyrazy o podobnym znaczeniu.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. 2011-02-06 14:55:03; Jakie są imiona z rz po spółgłosce?. 9 str.66 Do podanych słów dopisz wyrazy, w których g, z lub dz wymienia się na ż: waga, mróz, .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 2013-01-08 17:35:37 Załóż nowy klubHej mam taką prace domową plis pomużcie :( : Wypisz po 5 wyrazów z rz po spółgłosce nie wiymienne i wymienne.. wyrazów o znaczeniu przeciwnym: wesoły -., Zadanie 10.. Wyrazy z rz w zakończeniach.Poszukaj wyrazów o podobnym znaczeniu.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 🎓 Do podanych wyrazów dopisz - Zadanie 9: Gramatyka i stylistyka 8 - strona 54Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt