Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu dedal i ikar
Czytaj więcej.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. 1 i 2 z tego tematu ( opowiadanie odtwórcze)Cele: Wyjaśnię, czym jest opowiadanie odtwórcze.. Lekcja 27.. Zapoznam się z informacjami dotyczącymi budowy opowiadania odtwórczego i przeczytam wzorcowe opowiadanie - podręcznik str. 226 2.Plik MIT O DEDALU I IKARZE.doc na koncie użytkownika izafoma • folder Mitologia • Data dodania: 10 gru 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.DLA CHĘTNYCH!. Proszę wybrać jeden temat.. Materiały: podręcznik, zeszyt Napisz swoją wersję mitu o ucieczce Dedala i Ikara z Krety.. Napisz inne zakończenie mitu.. Ikar był synem Dedala który był wszechstronnym artystą architektem, rzeźbiarzem oraz wynalazcą skomplikowanych mechanizmów.. 1 ze str. 227 w podręczniku.. Ćwiczenia - do wyboru.. Przeczytajcie informacje i zamieszczone przykładowe opowiadanie odtwórcze.. Ikar był synem Dedala, który był wszechstronnym artystą architektem, rzeźbiarzem oraz wynalazcą skomplikowanych mechanizmów.. Otóż w dużej mierze przypomina ono streszczenie.. Wykonaj ćw.. Więcej » Opowiadanie z dialogiem o wakacjach .Przydatność 55% Opowiadanie - Dalsze losy Dedala..

Opowiadanie odtwórcze - Dedal i Ikar.

Pamiętaj .Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Władca zakazał ojcu i synowi opuszczać wyspę, co spowodowało bunt Dedala.. Temat: Piszemy opowiadanie odtwórcze.. Napisz współczesną wersję legendy o ,, Bydzie i Goś.Opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze „Podniebna podróż" Działo się to na Krecie za panowania króla Minosa.. Jego rzeźbami zachwycały się rzesze Greków, chętnie też korzystano z jego wynalazków, np. ze świdra.. I tak, przez pewien czas przyroda pięknieje, żyje, bujnie się rozwija, by potem na kilka miesięcy zasnąć, kiedy matka Demeter tęskni do swej córki.Teraz przeczytaj informacje na temat opowiadania odtwórczego oraz przykładowe opowiadanie - podręcznik, strona 226.. Musimy pamiętać o tym, że zarówno treść, jak i imiona bohaterów czy wydarzenia nie mogą ulec zmianie.. Włacz do opowiadamia dialogi oraz opisy uczuć i przeżyc bohaterów.. Zmęczony ojciec długo rozmyślał o śmierci syna.Mit o Dedalu i Ikarze , jest to historia słynnego architekta i rzeźbiarza z Aten który zamieszkał na wyspie Kreta .. Na Kretę przybył jako znany konstruktor i wynalazca.. mit o ikarze streszczenie, opowiadanie odtwórcze dedal i ikar, streszczenie dedal i ikar, streszczenie mit o dedalu i ikarze .Na podstawie mitu o Demeter I Korze lub Dedalu i Ikarze napisać..

Napisz opowiadanie odtwórcze którego bohaterami będą...

Dedal był doskonały we wszystkich sztukach .. Otwórzcie .. Człowiek ten był znany w całej Grecji , dzięki temu ze umiał on w swoje prace wbić życie , co dawało .Jego rzeźby zdobiące świątynie Hellady wyglądały jak żywi ludzie.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Jak napisać opowiadanie odtwórcze na podstawie konkretnego dzieła?. Mniej więcej streścić temat wypracowania .Szkoła podstawowa Język polski Klasa 5 Autorka: Paulina Mania Cele lekcji: Dowiesz się, co stało się z Dedalem i Ikarem.. Wykonajcie ćwiczenia nr: 1, 2 i 3.. Opis przeżyć wewnętrznych na podstawie „Latarnika" .. 22.04.2020 środa TEMAT: Piszemy opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze.. Aby móc jak .Dedal i Ikar to bohaterowie mitu antropologicznego, przytaczającego historię ich fantastycznej ucieczki z królestwa króla Minosa na Krecie.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. -Przejdź teraz do zeszytu ćwiczeń.. Dedal - ojciec Ikara, pochodził z Aten.. Pracował on u króla Minosa na Krecie gdzie pewnego dnia zakończył budowę labiryntu gdzie król Minos miał zamknąć potwora Minotaura.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Napisz współczesną wersję mitu o Dedalu i Ikarze..

Tworzę opowiadanie na podstawie ilustracji.

Dotyczyć będzie wielu spraw: różnych wynalazków Dedala, ludzkich potrzeb i pragnień, odpowiedzialności za swoje wybory i zachowanie.. (na dodatkową ocenę) Wyobraź sobie, że jesteś Ikarem i z zachwytem spoglądasz na świat z góry.. Wstęp: Dzisiejsza lekcja będzie niesamowicie przekrojowa.. Cel: piszę opowiadanie odtwórcze na podstawie utworu Adama Mickiewicza pt. „Powrót taty".. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Otwórzcie podręcznik na stronie 226.. Dedal zatrzymał się na Sycylii, został tam nadwornym budowniczym.Otwórz podręcznik na stronie 270.. Przypomnijcie sobie mit o Dedalu i Ikarze.. Wykonaj w zeszycie zadanie 1 ze strony 227.. Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie.. Opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze „Podniebna podróż" .. Dedal był odważny i pomysłowy.Ojciec odnalazł ciało syna a na pamiątkę wyspę, gdzie Ikar poniósł śmierć nazwano Ikarią, a otaczające ją morze Morzem Ikaryjskim.. Minos tak bardzo cenił Dedala, że postanowił zatrzymać go na swym dworze i .Dedal i Ikar - streszczenie mituMinos, król Krety zatrudnił znakomitego budowniczego o imieni…..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Twój praca powinna zawierać co najmniej 200 słów.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Zeszyt ćwiczeń.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Napisz opowiadanie na temat „Moja.Temat:Opowiem, jak było- jak napisać opowiadanie odtwórcze?. Przerażony Dedal pragnął uczcić pamięć swego rodzonego syna.. Zapisz swoje myśli i przeżycia w kilku zdaniach tak, aby oddać silne emocje.. Dzięki zręcznej polityce władcy państwo rosło w siłę, a lud żył w dostatku i cieszył się pokojem.Jednak Ikar, zachwycony lotem, wspaniałością przygody, zapomniał o radach ojca, wleciał zbyt wysoko i spadł do morza, gdy jego skrzydła się rozpadły.. 2.Kiedy wreszcie Zeus odnalazł Demeter, rozkazał Hadesowi zwrócić Persefonę jej matce.. Nadaj tytuł .Dedal i Ikar to bohaterowie jednego z najbardziej znanych mitów greckich.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przyk\ad: rozpoczynajace .Dedal i Ikar to bohaterowie jednego z najbardziej znanych mitów greckich.. Pracował on u króla Minosa na Krecie gdzie pewnego dnia zakończył budowę labiryntu gdzie król Minos miał zamknąć potwora Minotaura.Mit o Dedalu i Ikarze BOHATEROWIE.. ( sprawdzę po powrocie do szkoły) Data: 2.. Przeczytaj uważnie tekst!. Zwróć uwagę, w jaki sposób autor wprowadza istotne elementy do swojego tekstu: -określa czas i miejsce zdarzeń, - odwołuje się do mitu, -wprowadza dialogi, opisy, zwrot akcji, elementy charakterystyki.. Niestety jego poszukiwania nie odniosły żadnego skutku.. Pamietaj o tym , ze spisujesz mit , a wiec postaraj się go opowiadać zgodnie z intencją starozytnego przekazu.. Ale przez zjedzenie granatu, Persefona musiała na część roku wracać do męża.. Dedal skonstruował pierwszą na świecie siekierę, poziomicę, świder, piłę i wiele innych narzędzi ułatwiających pracę człowieka.. -Zapoznaj się z zasadami pisania opowiadania odtwórczego oraz przykładowym opowiadaniem ( str.226 w podręczniku).. Zrozpaczony ojciec znalazł zwłoki syna, wyspę nazwał Ikarią, a morze - Ikaryjskim.. na stronie 128.. We wstępie powinniśmy zawrzeć informacje o autorze, ciekawostki, tytuł książki, filmu etc., a także być .2.. Określisz zachowanie bohaterów, ich motywy działania.. Postanowił wyrzeźbić mu piękny posąg z napisem: "Ikar ibn Dedala".. • Mitologia - opracowanie ogólne (informacje ogólne definicja mitu toposy archetypy i motywy mitologiczne).. • Mit o Dedalu i Ikarze - streszczenie plan wydarzeń opracowanie .. W końcu promienie słoneczne roztopiły wosk, a nieroztropny Ikar wpadł do wody i zginął.Napiszecie swoją wersje mitu o Dedalu i Ikarze?. Różne miasta zamawiały u niego posągi bogów i bohaterów i wiele innych rzeczy .. Zwróćcie uwagę na fragmenty tekstu zaznaczone zielonymi strzałkami.. Niestety syn nie posłuchał przestróg ojca i wzbił się za wysoko.. Wymienię zasady komponowania opowiadania.. -Wykonaj w zeszycie ćw.. ( druga lekcja .Napisz opowiadanie (może być z dialogiem), którego bohaterami będą postaci znane ci z mitologii..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt