Napisz dlaczego wierzysz w boga
Nie potrafię zrozumieć, jak ktokolwiek mógłby spojrzeć na to urocze maleństwo, które zaledwie .Ja to mam takie mieszane zdanie.. Dlatego jeśli ktoś mówi, że nie wierzy w Boga, to właśnie on — a nie ty — ma obowiązek wyjaśnić, dlaczego doszedł do takiego wniosku (Rzymian 1:18-20).. Rozejrzyj się po pokoju, wyjrzyj przez okno.. Każdy kto ma ochotę, niech przedstawi swój pogląd w sprawie tematu.. Wiara w Boga jest całkowicie rozsądna.. Pewien 15-letni brat z Australii napisał: „Tata często rozmawia ze mną o mojej wierze.. Jeżeli nie wierzysz w żadnego Boga, żadne super siły, napisz krótko z jakiego powodu, jednym zdaniem co przekonało Cię, że żaden Bóg nie istnieje.Wierzę w Boga (Skład Apostolski) Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi.. Tutaj też.. ZDANIEM autorów koreańskiej książki pod tytułem Dlaczego młodzi odchodzą z Kościoła — 31 powodów wielu zniechęca się do religii z braku zadowalających odpowiedzi na nurtujące ich pytania.Ludzie tacy zastanawiają się na przykład, dlaczego wierzący w Boga cierpią albo dlaczego trzeba się zgadzać z naukami Kościoła, które często są .Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki: Teraz jest Śr gru 16, 2020 13:49Ty nie wierzysz w boga, ty wierzysz w księdza !. '.Dlaczego niektórzy naukowcy wierzą w Boga.. — Steven Weinberg Religijni fanatycy chcieliby ludziom wyłączyć mózgi, nakazać ignorowanie dowodów i ślepe podążanie za świętą księgą .problem zła - wszechmocny Bóg, który zrobiłby wszystko dla czynienia dobra, nie może istnieć, bo wtedy nie istniałoby zło; argument z wolnej woli - wszechwiedzący Bóg zna całą przyszłość, w tym także działania ludzi (ma plan Boży), a więc przyszłość jest zdeterminowana, co stoi w sprzeczności z koncepcją wolnej woli.Obejmuje to również wiarę w Boga..

Pytanie „dlaczego wierzę w Boga?"

Wynika to z faktu, że życie nie mogło powstać samo.Jak ktoś kiedyś słusznie napisał, w Polsce lepiej przyznać się do przebytej choroby wenerycznej niż do ateizmu.. Czemu mam wierzyć w coś,czego nigdy nie widziałam, nie mam na to żadnych dowodów.Gdyby takiemu stworzycielowi zależało,to ukazałby się, pokazał ,że naprawdę istnieje.. mam swoje powody żeby mocno wierzyć w to że po śmierci trafiamy do nieba.Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki: Teraz jest Cz sty 21, 2021 20:15: Strona główna forum » Wiara » Wiara i Prawda.. Geographic zamieszczono niedawno piękne zdjęcie ilustrujące niezwykłą więź matki z dzieckiem, pewien czytelnik napisał w liście do redakcji: „To zdjęcie jest istnym dziełem sztuki.. Lapszy gram "handlu" niz kilo roboty.Dlaczego wiec ateista, osoba niewierząca w Boga / bogów, argumentuje, iż jest tak wiele religii i tak wielu bogów, ze nie wie , w którego ma uwierzyć.. O. Maciej Zięba OP. ; Człowiek może wierzyć lub nie wierzyć w istnienie Boga.A skoro bóg kocha wszystkich, to dlaczego straszy Cię piekłem?. W Boga mozna wierzyć i bez religii.. To jest właśnie służenie dwóm Panom.. Wszak ponoć istnieje osobista relacja człowieka z Bogiem i posrednicy nie są konieczni, aczkolwiek swoją nieodzowność zawsze starają się wykazywac.. ; Bóg nie istnieje i nie istnieje życie wieczne..

', ‚Dlaczego w to wierzysz?

Zadaje mi pobudzające do myślenia pytania: ‚Co na ten temat mówi Biblia?. Jesteśmy w stanie porównać te uczucia względem Siebie Jesteś w stanie opowiedzieć co to szczeście usmiechasz sie (to prawda widać) ale to mocno pozytywne uczucia tak samo jak rozpacz jest negatywnym.. Strefa czasowa: UTC + 1Zakład Pascala (Gra Pascala) - rozumowanie przedstawione w Myślach przez Blaise'a Pascala mające dowodzić, iż warto wierzyć w Boga.Pascal rozpatrzył dwa przypadki dotyczące istnienia Boga: Bóg istnieje i nagradza za wiarę życiem wiecznym.. Równie dobrze mogę wierzyć w latające potwory, bo ktoś coś o nich napisał w jakiejś książce.Właściwa podstawa wiary w Boga.. Czemu ludzie nie chcą się przyznać do wiary ?. Jedyne, co we wszystkich światch jest wieczne, to przemijanie.. :) Warto nad tym chwilę pomyśleć.Nie można wierzyć w Boga i odrzucać wiarę w szatana.Rozumiem co masz na myśli, ale to jest błędne myślenie.. Twierdzisz, że satanizm, a wiara w diabła, to co innego.Ja wierzę w Boga.. Możesz zwrócić się o pomoc chociaż wybierając złe rozwiązanie pomoże on ci nakierować się na dobrą stronę ; ] Ja jestem katoliczką osobiście, ale wierzę że jest jeden Bóg .Wierze w Boga sądzę że życie na ziemi jest jakby takim "sprawdzianem" nie wiem jak to lepiej ując ;/ nie boje się śmierci (kiedyś panicznie się jej bałam ale teraz już nie) każdy kiedyś umrze czy sie będzie bał czy nie..

', ‚Czy w to wierzysz?

Jednak myślę, że warto wierzyć, zazwyczaj rozmowa z Bogiem bardzo mi pomaga Miałam kiedyś taką - z perspektywy czasu- śmieszną sytuację.. (List do Hebrajczyków 11,6) Jeśli w to wierzę, to jestem w odpocznieniu.Warto wierzyć w Boga gdy w to bardzo wierzysz masz pewność że ktoś jest obok ciebie i czujesz się zawsze pewniej i lepiej.. Bo się boją hejtu i ataków że strony tych co w Niego nie wierzą .. podejdź do lustra i spójrz na swoje oczy.Wierzę w Boga, ponieważ Bóg ciągle wierzy we mnie i daje mi tego dowody.. Wierzę nie tylko w to, że Bóg jest, ale też w to co Bóg mówi, w Jego słowo".. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego; który się począł z Ducha Świętego; narodził się z Maryi Panny; umęczon pod pontskim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion; zstąpił do piekłów, trzeciego dnia zmartwychwstał; wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga .Poproś, żeby powiedziało, co myśli.. a niby skąd jesteś?. A mianowicie w wieku ok. 9 lat prosiłam Boga o sanki po prostu chciałam mieć sanki, żeby mieć na czym zjeżdżać z górki.. Nie da się iść na kompromis.. Większość ludzi wierzy w "prawdy nieabsolutne".Bóg przynajmniej objawia się od czasu do czasu w jakiś sposób dość spektakularny i te zdarzenia istnieją w obiektywnej rzeczywistości..

Zobacz 216 odpowiedzi na pytanie: Dlaczego wierzysz w Boga?

Wszystko przemija.. To że nie wierzą to ich sprawa ale na dodatek go zwalczają na każdym kroku.. Jest regułą, że ateiści zrównywani są z komunistami, a jeśli już .Dlaczego uważasz, że jeżeli ktoś nie wierzy w Boga - i to, dodajmy - w Twojego Boga - to od razu muszą się liczyć dla niego tylko wartości materialne?. ma sens, gdy wierzy się w Wielkiego Zegarmistrza czy Pierwszego Poruszyciela.Ludzie wierzą w Boga, ponieważ potrzebują w kimś oparcia, potrzebują kogoś kto będzie ich kochał pomimo, że zrobią coś złego.. Poza tym to tylko twój bóg a są ich tysiące jedynych w mniemaniu podobnych do ciebie wierzących w swoich bogów.. Poza tym, Bóg jest potrzebny do tego, aby wytłumaczyć coś, co się stało.W moim życiu, bywają chwile bardzo ciężkie przez które to właśnie wiara pomaga mi przejść.. W naszym przykłądzie, ktory .Jak bogiem jest duch święty to nie może być bóg ojciec ani bogiem syn boży.. Czy to wszystko mogło się wziąć od wielkiego zderzenia asteroid?. Jak o tym pomyśle od razu jest mi łatwiej, wszystko staje się prostsze.. Z religią i bez niej dobrzy ludzie zachowują się dobrze, a źli - źle; ale żeby dobry człowiek czynił zło - do tego potrzeba religii.. Wyzbawca Jahwe podobnie jak ty uparcie mówi że jest tylko Jahwe i jest jeden jedyny.. Wieczorem tata wrócił z pracy, patrzę a w ręku trzyma SANKI!Zadałbym inne pytania, takie jak w tytule oraz dodatkowo, czy wyznaję przy tym jakąś religię.. Możesz się do niego wyżalić może nie zawsze da ci pewną odpowiedź.. Wiem o tym bo dostaję prywatne wiadomości , ale Ci ludzie boją się o tym publicznie napisać.Witam Jako osoba wierząca od niedawna podejmę wymianę zdań..Komentarze

Brak komentarzy.