Napisz w zeszycie zdania z liczebnikami porządkowymi heute ist der dritte november
Nasza trzecia siostra ma na imię Anna.Liczebniki porządkowe w języku niemieckim (Ordinalzahlen) - nowy wpis z serii Mój zeszyt do niemieckiego.. 1) Zapisz temat w zeszycie.. Tyle.. Ułóż pytania i odpowiedzi na podstawie dat przedstawionych na osi czasu - zapisz je w zeszycie przedmiotowym.. Ona ma dzisiaj swoje osiemnaste urodziny.. Na dzisiejszej lekcji poznasz zasadę tworzenia liczebników porządkowych.. 2) Zanotuj w zeszycie: Od 1.-19.. Skłaniam się ku pierwszej wersji, ale ktoś mnie uparcie przekonuje, że poprawna jest ta druga.Wykonaj w zeszycie ćwiczeń zad.D1,D2,D8 str.62-66.. /Dziadek przyjeżdża 17 stycznia.A.. b) Zaimka sie posiadającego dwa znaczenia: - oznaczającego wiele osób lub rzeczy, z których żadna nie jest autorem ani adresatem wypowiedzenia.Co wpisać pomiędzy Es ist ____ Uhr?. po zaimku określającym przynależność (zaimek dzierżawczy), liczebniki porządkowe niemiecki odmieniają się tak samo jak po rodzajniku .Strona 124, ćwiczenie 2: Napisz w zeszycie zdania z liczebnikami porządkowymi.. / Jadę na urlop 2 czerwca.. 2021-01-20 20:00:21; Napisz rozprawkę na temat: "Zawsze można naprawić swoje błędy i odkupić winy".Thema: Heute ist der vierte Juni.. Liczebniki.. D l ac z e go k om ór k a ne r w ow a m oż e pr z e w odz i ć i m pul s y ne r w ow e ?Reguła: Liczebniki porządkowe do 19 mają końcówkę -te, a po przyimku am -ten..

🎓 Uzupełnij zdania liczebnikami porządkowymi.Temat: Heute ist der vierte Juni.

Obowiązkowo Wpisz temat i datę do zeszytu.. Kropka po cyfrze lub liczbie wskazuje, że liczebnik jest porządkowy, to znaczy odpowiada na pytanie który.W podanych zdaniach nie ma co być leniwym i powinno się zapisać liczebnik słowem, zarówno dla ułatwienia zrozumienia, ale również ze względów stylistycznych.Stunde 110, 111 Thema: Ordinalzahlen im Nominativ - liczebniki porządkowe w mianowniku 1) Powtórz proszę nazwy dni tygodni.. 2) Zapisz w zeszycie przedmiotowym (całym zdaniem, liczebnik słownie) datę urodzin swoją i najbliższych członków rodziny.. 1. erste - pierwszy 11. elfte - jedenastyLiczebniki porządkowe (Ordinalzahlen) Liczebniki porządkowe: • odpowiadają na pytanie der Wievielte?. Kiedyś znalazłem w jednym z podręczników zdanie, które w ciekawy sposób podaje trzy pierwsze liczebniki porządkowe.. Odpowiedzią będzie liczebnik główny, nie porządkowy tak jak ma to miejsce w języku polskim.. Na dzisiejszej lekcji nauczymy się tworzyć liczebniki porządkowe (Ordinalzahlen) i podawać datę.. Szanowni Państwo, czytałem porady dotyczące składni fraz liczebnikowych i zastanawiam się, dlaczego można powiedzieć te pięć książek, te dziesięć minut, ale te pięć dolarów już nie.. W tym przypadku mamy możliwość podania godziny w sposób oficjalny i nieoficjalny.zdania z liczebnikami zdania z liczebnikami..

2/ 124 (Napisz w zeszycie zdania z liczebnikami porządkowymi.)

Nika* w tym roku skońszę dwanaście lat.. 1) Wykonaj pisemnie ćwiczenia z podręcznika: a) 3/124 (odpowiedz pełnym zdaniem, kiedy urodziły się przedstawione osoby, np.W podanych zdaniach wskaż orzeczenie ,podmiot, przydawkę 2021-01-21 07:47:00; W jaki sposób zostało opisane jezioro w ciągu dnia, a nocy?. W zad.D8, proszę zapisać zdania do zeszytu w czasie Perfekt.. Kiedy oni się urodzili?. Napisz zdania w zeszycie.. Czy chodzi o to, że w trzecim przypadku rzeczownik w lp jest rodzaju męskiego, a w .Użyty jako podmiot w zdaniu zaimek ten występuje z orzeczeniem w trzeciej osobie liczby pojedynczej: Sie ist hier.. czerwca.). Strona 124, ćwiczenie 5.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: ułóż zdania z podanymi liczebnikami.. O dbieranie i analizowanie bodźców ze środowiska zewnętrznego i z narządów wewnętrznych B. K ontrolowanie pracy wszystkich układów 2.. Orzeczenie (czyli czasownik w formie osobowej) wstępuje na końcu zdania.. = „(Ona) jest tutaj.". Są to: -te dla liczb w przedziale 1-19 oraz -ste od 20 wzwyż.• Der Wievielte ist heute?. Na dzisiejszej lekcji poznasz: Liczebniki główne i porządkowe 1.. Uwaga!. Ten mężczyzna mieszka teraz ze swoją drugą żoną.. To jest mój pierwszy dom.. Dodatkowe zasady.. Posłuchaj rozmowy i zapisz w zeszycie, które zdania są zgodne z jej treścią (R), a które nie (F).22.01.. Rodzajnik odpowiada rzeczownikowi, który „porządkujemy"!.

Kl. VIIIzdania z liczebnikami zdania z liczebnikami.

Co jednak jeśli nasza godzina ma postać 8:10?. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Am siebzehnten November gehe ic Odpowiedź na zadanie z Das ist Deutsch!. Der Muttertag ist am sechsundzwanzigsten Mai./Dzień Matki jest 26 maja.. 2) Zapisz notatkę: Liczebniki porządkowe tworzymy dodając do liczebników głównych odpowiednie końcówki.. W celu poćwiczenia tworzenia liczebników i pisania dat proszę uzupełnić zadania 3 i 4 w zeszycie .Zdanie okolicznikowe czasu (der Temporalsatz) są to zdania poboczne (der Nebensatz).. 1 KOMPAKT Zeszyt ćwiczeńJak mogłeś się już zorientować liczebniki porządkowe po niemiecku piszemy wraz z rodzajnikiem określonym, die, der i das (czas teraźniejszy), rodzajnikiem wskazującym, oraz dzierżawczym.Odmieniają się one jak przymiotniki.. Natomiast liczebniki porządkowe od 20 mają końcówkę -ste, a po przyimku am - sten.. Zaczynają się one od spójników wymienionych na poniższych grafikach.. Opowiedz o tym i napisz zdania w zeszycie.. Jeśli natomiast zdanie poboczne jest przed zdaniem głównym, wówczas zdanie główne zaczyna się od czasownika.1) Wykonaj ćwicz.. W ostatnich zawodach zająłem czwarte miejsce, tuż za podium sześćset lat temu na terenach polski żył kazimierz wielki tysiąc dziewięcset dziewięc dziesiąty dziewiąty to rok mojego urodzeniaplaySie hat heute ihren 18..

... Przepisz tabelę do zeszytu i uzupełnij ją liczebnikami porządkowymi z tekstu.

(Dzisiaj jest 4.. Liczebniki porządkowe mają w mianowniku końcówkę -te.. Budowa komórki nerwowej ( neuronu ) !. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej pracy :-) 14.05.2020. .. ale też w wielu sytuacjach dnia codziennego.. ( Który z kolei? ). Strona 124, ćwiczenie 4.. Czemu służy zmiana w opisie Świtezi i jakie to ma znaczenie dla ukazanych wydarzeń?. Guten Morgen :-) Moi drodzy, na dzisiejszej lekcji wybierzemy się w podróż do Wiednia stolicy Austrii :-) Witam, bardzo proszę o rozstrzygnięcie, które zdanie jest poprawne: „Pozostałe pięć zdań JEST tautologiami" czy „Pozostałe pięć zdań SĄ tautologiami"?. Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt